Złoty Galikowski potwierdził prymat. Borys jedzie do Cali

Michał Galikowski nie pozostawił rywalom złudzeń, komu należy się miano numer w biegu na 400 metrów przez płotki wśród juniorów.  Uczestnik ENERGA Athletic Cup podczas Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej wygrał bezapelacyjnie.

18- letni zawodnik SKLA w finale zwyciężył z czasem 52.67 – o pół sekundy lepszym od drugiego na mecie Marka Wolskiego z AZS AWFiS Gdańsk. Już wcześniej Galikowski zapewnił sobie minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w szwedzkiej Eskilstunie.

Michał powiększył dorobek SKLA do trzech krążków. Pierwszego dnia juniorskiego czempionatu na pierwszym stopniu podium w konkursie skoku wzwyż pań stanęła Paulina Borys, a na trzecim – Paulina Ligarska.

Borys znalazła się w gronie 26 reprezentantów Polski, którzy w dniach 15-19 lipca będą reprezentowac nasz kraj podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Cali, w Kolumbii.