Pauliny zapunktowały w międzynarodowym towarzystwie

Paulina Borys zajęła szóste miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w konkursie skoku wzwyż, a jej imienniczka Ligarska została ósmą wieloboistką Europy w kategorii juniorów. Na dziesiątej pozycji na Starym Kontynencie uplasował się płotkarz Michał Galikowski. Cała „trójka” lekkoatletów Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego to uczestnicy programu szkolenia młodzieży ENERGA Athletic Cup.

17-letnia Borys, rywalizująca w kolumbijskim Cali z rywalkami o rok starszymi, bezbłędnie pokonała dwie wysokości 1.70 m i 1.75 m, by zakończyć udział na wysokości 1.79 m. Gdyby Paulinie udało się pokonać poprzeczkę zawieszoną poziomie jej rekordu życiowego, czyli 1.82 m, miała szansę na włączenie się do walki o medal.

Rezultatem 1.92 m, deklasując rywalki, zwyciężyła Czeszka Michaela Hruba.

Punktowaną, tyle, że ósmą lokatę w Mistrzostwach Europy w szwedzkiej Eskilstunie, wywalczyła w zmaganiach siedmioboistek Paulina Ligarska. Podopieczna Michała Modelskiego wyraźnie – o 120 punktów – poprawiła swoją „życiówkę”, a „personal best” mogła dopisać przy swoim nazwisku przy dwóch konkurencjach: rzucie oszczepem – 39,79 metra i skoku w dal – 5.70 metra, w którym swoje najlepsze dotychczas osiągnięcie poprawiła o 14 centymetrów.

Na dziesiątej pozycji w tych z samych zawodach sklasyfikowano Michała Galikowskiego, któremu do awansu do ścisłego finału zabrało raptem kilku setnych sekundy.