Złote sztafety i 10 medali w Mistrzostwach Makroregionu

Sprinterskie sztafety Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego dziewcząt i chłopców nie znalazły pogromców podczas Mistrzostw Makroregionu Młodzików. Zawodnicy, rywalizujący pod szyldem ENERGA Athletic Cup, zdobyli w sumie 10 medali, w tym dwa właśnie z najcenniejszego kruszcu.

Sztafeta dziewcząt 4×100 metrów, biegnąca w składzie Julia Burczyk, Wiktoria Ostrzyniewska, Kinga Kawka i Zuzanna Kaźmierczak, na stadionie w Słupsku, gdzie rozegrano zawody z udziałem najlepszych młodzików z województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, zajęła pierwsze miejsce, finiszując z czasem 50.75 sekundy – o ponad 1.5 sekundy lepszym od drugiego w klasyfikacji RKS Rumia. Równie szczęśliwie dla uczestników programu szkolenia ENERGA Athletic Cup zakończyły się sprinterskie zmagania chłopców, choć przewaga zawodników SKLA nad rywalami z Zawiszy Bydgoszcz nie była tak wyraźna i wyniosła tylko 0.1 sekundy. Po złoto sięgnęli Aleksander Jastrowski, Krzysztof Chodowski, Szymon Ustarbowski i Kosma Rassmus.

Ten ostatni zabłysnął także indywidualnie. W biegu na 300 m przez płotki Kosma uległ jedynie Kacprowi Antoszewskiemu (GKS Olimpia Grudziądz), ale zajmując drugą lokatę z czasem 41.84 i tak ustanowił swój najlepszy rezultat. Na tym samym, tyle, że płaskim dystansie, o brąz postarała się podopieczna trenera Ryszarda Urbanka, Wiktoria Ostrzyniewska. Inny jego zawodnik, Mateusz Pietrzak, wywalczył srebro  w chodzie sportowym na 5000 metrów.

Solidarnie srebrne medale zdobywali również sopoccy dyskobole Eliza Płużycka i Patryk Krauze. Występy dziewcząt zaowocowały medalami także w pozostałych konkurencjach technicznych: Justyna Ossowska w konkursie pchnięcia kulą wynikiem na odległość 11.50 metra poprawiła swoje rekordowe osiągnięcia i dało jej to najniższy stopień podium. Z brązowych krążków cieszyły się również Kinga Kawka w skoku o tyczce (3.20 m) i skoczkini wzwyż Patrycja Steć (1.55 m).

Łącznie sopocianie, którzy w Słupsku startowali w sile 23 osób, wywalczyli 10 medali: 2 złote, 4 srebrne i 4 brązowe. W klasyfikacji punktowej Mistrzostw Makroregionu Młodzików SKLA uplasował się na drugim miejscu, za MLKS Nadwiślaninem Chełmno.

KLASYFIKACJA PUNKTOWA

1. MLKS Nadwiślanin Chełmno 44 punkty

2. SKLA Sopot    34 punkty

3. CWZS Zawisza Bydgoszcz SL   29 punktów

Czołowa „dwójka” zawodników w konkurencjach biegowych i zwycięzcy konkurencji technicznych zakwalifikowali się Mistrzostwa Polski Młodzików, które w trzeciej dekadzie września odbędą się w Radomiu.