Cichocka Sportowcem Pomorza 2015!

Angelika Cichocka została wybrana najlepszym sportowcem Pomorza 2015 roku w prestiżowym plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego”! Zawodniczka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego w pokonanym polu zostawiła deskarza, Piotra Myszkę (AZS AWFiS Gdańsk) i siatkarza Mateusza Mikę (Lotos Trefl). Tuż za podium uplasował się drugi nasz reprezentant, Patryk Dobek.

Cichocka, która barw SKLA broni od maja 2015 roku, wcześniej jako zawodniczka UKS Talex Borysław Borzytuchom, w marcu zdobyła srebrny medal w biegu na 1500 metrów podczas Halowych Mistrzostw Europy. Klasę potwierdziła na Mistrzostwach Świata w Pekinie, gdzie w ścisłym finale w tej samej konkurencji zajęła punktowane miejsce. Za te osiągnięcia sopocianka znalazła uznanie w oczach pomorskich fanów sportu, którzy oddali na nią najwięcej głosów. A zdystansowała nie byle kogo, bo jednego z czołowych polskich żeglarzy, Piotra Myszkę i Mateusza Mikę, który z reprezentacją Polski zajął trzecie miejsce w Pucharze Świata w Japonii.

Tuż za nimi uplasował się Patryk Dobek, który w 2015 roku wszystkich kibiców „królowej sportu” zdumiewał błyskawicznymi postępami w biegu na 400 m przez płotki. Przypomnijmy, że podopieczny Krzysztofa Szałacha najpierw został Młodzieżowym Mistrzem Europy, by następnie przebojem wedrzeć się do światowej czołówki seniorów.

DSC_0585

Oboje – i Angelika, i Patryk – przygotowują się do kolejnego sezonu w Republice Południowej Afryki, w związku z czym nie mogli osobiście odebrał wyróżnień podczas uroczystej gali 63. Plebiscytu „Dziennika Bałtyckiego”, która odbyła się w studiu Telewizji Gdańsk. W ich imieniu nagrody odebrał dyrektor klubu, Jerzy Smolarek. – Cieszę się, że w czołowej „czwórce” znalazło się miejsce dla przedstawicieli lekkoatletyki. Sukces to tym bardziej wartościowi, że wyczyny Cichockiej i Dobka docenili sami kibice – nie krył satysfakcji Smolarek.

Najlepszym sportowcem 2015, wybranym z kolei przez Kapitułę plebiscytu, został wicemistrz Europy w boksie, Tomasz Jabłoński.