Przełaje Cichockiej

Pierwsze złoto 2016 wśrod seniorów zdobyte pod gołym niebem dla Angeliki Cichockiej! Zawodniczka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego wygrała przełajowe Mistrzostwa Polski, które rozegrano w Żaganiu.

Biegaczka SKLA w crossie, na dystansie 5 kilometrów, wystartowała po powrocie z długiego zgrupowania w Republice Południowej Afryki. Angelika zwyciężyła z czasem 17.13,  na finiszowych metrach wyprzedzając prowadzącą przez większą częśc rywalizacji Iwonę Lewandowską z LKS Vectra Włocławek (17.17). W sumie bieg ukończyło 26 zawodniczek.

– Pierwsze okrążenie było dla mnie swoistym rozpoznaniem. Sprawdziłam najpierw na co stać mnie, potem na co stać dziewczyny. Później już przyspieszyłam i pobiegłam, jak trzeba. Trasa była dziś wymagająca, choć bez górek. Było błoto, ale w końcu to jest cross i tak być powinno – mówiła na mecie Cichocka dla serwisu pzla.pl.

To drugi tytuł mistrzyni Polski dla Angeliki Cichockiej w biegach przełajowych. Wcześniej sopocianka zwyciężyła w 2013 roku w Bydgoszczy.