Starty w Hengelo i Ostrawie

Marta Jeschke, Anna Kiełbasińska Angelika Cichocka letni sezon rozpoczęły występami na mityngu w Hengelo. Patryk Dobek, który już zdążył wypełnić minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, biegał z kolei w Ostrawie.

Nasz sprinterki wystartowały zarówno w biegu indywidualnym, jak i w sztafecie. Lepiej spisała się Kiełbasińska, która z czasem 11.58 w rywalizacji na 100 metrów zajęła szóste miejsce. Marta była ósma z wynikiem 11.70. W biegu rozstawnym 4×100 m Polki, w których składzie, oprócz sopocianek, pobiegły Marika Popowicz-Drapała i Katarzyna Sokólska, finiszowały na drugiej pozycji z czasem 44.03. Zwyciężyły Chinki. W olimpijskim rankingu sztafet biało-czerwone plasują się na 13 pozycji. Zaproszenie do udziału w igrzyskach otrzyma czołowa „16”.

Wprost z obozu wysokogórskiego w Hengelo zameldowała się Angelika Cichocka. Nasza biegaczka w zmaganiach na dystansie 1500 metrów z rezultatem 4.08.34, w stawce piętnastu zawodniczek, była trzecia.

Na podium załapał się również Patryk Dobek. Płotkarz SKLA, po powrocie z Chin, gdzie podczas zawodów Diamentowej Ligi osiągnął kwalifikacje olimpijską, tym razem nieco spuścił z tonu. Bieg na 400 metrów podczas mityngu „Zlata Tetra” ukończył jako trzeci z czasem 49.01.