Srebrna Ligarska, Kiełbasińska z minimum na ME

Paulina Ligarska wicemistrzynią Polski w siedmioboju, a Anna Kiełbasińska z minimum na lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Amsterdamie! Dobrą dyspozycję przed szczytem sezonu letniego potwierdziła Angelika Cichocka.

Srebrny medal mistrzostw Polski w wieloboju Ligarska wywalczyła podczas rywalizacji, która odbyła się w Warszawie. Podopieczna trenera Michała Modelskiego zgromadziła 5099 punktów, zwyciężając w jednej konkurencji: biegu na 800 metrów. Tytuł trafił do Izabeli Mikołajczyk (KS Warszawianka). Zawodów nie ukończyła druga z sopocianek, Karolina Tymińska, która w trakcie drugiego dnia rywalizacji doznała lekkiego urazu.

Minimum na Mistrzostwa Europy, podczas mityngu w Motreuil, wypełniła z kolei Anna Kiełbasińska. Zawodniczka SKLA w biegu na 200 metrów finiszowała na szóstym miejscu z czasem 23.33 – szybciej od wskaźnika Polskiego Związku Lekkiej Atletyki o 0.12 sekundy. Europejski czempionat odbędzie się w dnia 6-10 lipca w Amsterdamie.

Drugi najlepszy wynik w karierze w szwajcarskiej miejscowości Bellinzona „wybiegała” Angelika Cichocka. Sopocianka zwyciężyła w biegu na 800 metrów z czasem 1.59.97. Tym samym po raz drugi pobiegła w tym sezonie szybciej niż wynosi minimum olimpijskie. Trzecie miejsce w biegu a 400 metrów przez płotki – z rezultatem 49.99 – zajął Patryk Dobek. Jako pierwszy linie mety minął reprezentant gospodarzy, Karim Hussein (48.98).