Trzy medale juniorów

Z trzema medalami z 70. Mistrzostw Polski Juniorów wrócili zawodnicy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Na najwyższym stopniu podium stanęła miotaczka, uczestniczka programu Energa Athletic Cup, Karolina Urban.

W konkursie rzutu dyskiem Karolina wygrała rezultatem 46.10 metra, prawie 2,5 metra dalej niż druga w klasyfikacji Maja Ślepowrońska (MKS Pułtusk).  Wynik podopiecznej Aleksandry Walczak jest gorszy od jej rekordu życiowego o 2 m. Swoją „życiówkę” Urban porawiła w konkurencji pchnięcia kulą, miotając na odległość 14.91 m, co pozwoliło wspiąć się na najniższy stopień podium i cieszyć z brązowego medalu mistrzostw kraju.

O powiększenie dorobku sopocian podczas rozgrywanych w Suwałkach zawodów postarał się drugi z uczestników programu szkolenia młodzieży Energa Athletic Cup, Michał Galikowski, który w biegu na 400 m przez płotki zajął drugie miejsce z czasem 52.93 sekundy.

Żaden z reprezentantów SKLA nie przyniósł wstydu. Dwie pozostałe zawodniczki, które wzięły udział w juniorskiej rywalizacji, uplasowały się tuż za podium: czwarte miejsca przypadły Emilii Kusy w skoku o tyczce i Klaudii Owczarek w biegu na 800 metrów.

W krajowym czempionacie nie wystartowała odczuwająca jeszcze skutki urazu stawu skokowego najlepsza skoczkini wzwyż młodego pokolenia, Paulina Borys.