Popis Patrycji Steć. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Cztery medale zdobyli zawodnicy SKLA, uczestnicy programu Energa Athletic Cup, w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Podczas zawodów w Bydgoszczy najlepiej spisała się Patrycja Steć. Dzięki dobrym występom zapewniła sobie start na Mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej.

15-latka kapitalnie zaprezentowała się w konkursie skoku wzwyż, który wygrała wynikiem 1.60 m. A to oznacza, że aż o 5 centymetrów swój dotychczasowy rekord życiowy. Druga lokatę Patrycja zajęła w biegu na 80 metrów przez płotki. Nasza zawodniczka w mieście nad Brdą błysnęła w konkurencjach indywidualnych, ale Sopocki Klub Lekkoatletyczny, podczas Mistrzostw Polski Młodzików, będzie reprezentowała w wieloboju.

Dwa pozostałe medale wywalczyły biegaczki SKLA. Złoto – Alicja Stój w biegu na 600 metrów, która z dużą przewagą zwyciężyła z rówieśniczkami i brąz – Emilia Mikszuta na dystansie 1000 metrów. Sopocianka finiszowała na trzeciej pozycji, za plecami dwóch reprezentantek województwa kujawsko-pomorskiego.

mikszuta

Dla wszystkich zawodników rywalizacja w Bydgoszczy była ostatnią szansą na zakwalifikowanie się do Mistrzostw Polski Młodzików, które w dniach 24-25 września odbędą się w Słubicach. Prawo występu wywalczyli sobie ci lekkoatleci, którzy zajęli pierwsze miejsca w konkurencjach biegowych i czołowa „dwójka” w każdej z konkurencji technicznych.