Kusy i Urban z „życiówkami”

Pięciokrotnie na najwyższym stopniu podium podczas Mistrzostw Okręgu Młodzików stawali nasi lekkoatleci. Zawody w Słupsku kończą tegoroczne zmagania w hali

Najlepiej spisały się dziewczyny, które oprócz wywalczenia tytułów najlepszych na Pomorzu w swoich konkurencjach, poprawiły swoje rekordy życiowe.

Emilia Kusy w biegu na 60m zwyciężyła czasem 8.14. Ustanowienie „życiówki” nie byłoby pewnie możliwe, gdyby nie czuła na plecach oddechu Karoliny Piechowskiej (MKS Chojniczanka 1930 Chojnice), która z naszą zawodniczką przegrała zaledwie o 0.01 sek.

Swoje życiowe osiągnięcie poprawiła także Karolina Urban, pchając kulą o wadze 3 kg na odległość 11.05m. Ten wynik dał lekkoatletce Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego zwycięstwo.

Podobnie jak Paulinie Borys w skoku wzwyż. Tyle, że podopieczna Piotra Kaczmarka wręcz zdeklasowała rywalki, drugą w klasyfikacji Julię Beling (MKS Sambor Tczew), dystansując aż o 15cm, a trzecią Annę Zajączkowską (SKLA Sopot) – o 20.

Kolejne złoto dla Sopotu wywalczyła Laura Stolarczyk. Nasza biegaczka z czasem 1.49.25 była najszybsza na dystansie 600m.

Druga na 1000m finiszowała Justyna Guzińska, osiągając rezultat 3.27.81.
Litości dla przeciwników nie miał Kordian Pstrong. W konkurencji pchnięcia kulą (5kg) zawodnik SKLA wygrał zdecydowanie rezultatem 12m.

Z „brązem”, wywalczonym w biegu na 60m ze Słupska wraca Mateusz Słowik, który finiszował przed klubowym kolegą – Maciejem Stolcem. Co ważne – obaj sprinterzy poprawili swoje życiowe rekordy, uzyskując odpowiednio: 7.53 i 7.58.
Na najniższym stopniu podium w rywalizacji na 1000m stanął też Daniel Prill-3.02.10

W sumie nasi lekkoatleci z zawodów w Słupsku przywieźli 9 medali, w tym aż 5 z najcenniejszego kruszcu. Gratulujemy!