SKLA rządził na gali

W aż pięciu z ośmiu kategorii podczas podsumowania dokonań sopockiego sportu zwyciężył nasz klub! Uroczysta gala, okraszona występami kabaretowymi, odbyła się w Operze Leśnej.

O ile w kategorii „sportowiec roku” hegemonię brązowego medalisty olimpijskiego z Londynu w windsurfingowej klasie RS:X trudno było złamać, o tyle wśród pań miano najlepszej przypadło naszej Marcie Jeschke za brąz Mistrzostw Europy w sztafecie 4x400m.
Ania Rogowska tym razem musiała się zadowolić trzecim miejscem, a nasze zawodniczki przedzieliła żeglarka Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

Kategorie „młodzieżowe”, zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt, także zdominowali lekkoatleci SKLA – Agnieszka Kolasa zdystansowała Weronikę Wilską (Sopocki Klub Jeździecki) i Katarzynę Hnatiuk, kulomiotkę MTS Junior. Wicemistrz świata juniorów w sztafecie czterystumetrowców Patryk Dobek z kolei w pokonanym polu pozostawił deskarza Pawła Tarnowskiego (SKŻ Ergo Hestia) i rugbistę Wojciecha Karola (Ogniwo Sopot).

W kategorii „Trener roku” drugie miejsce zajął Michał Modelski, szkoleniowiec Jeschke i Karoliny Tymińskiej. Wygrał Maciej Dziemiańczuk, opiekun sopockich deskarzy.

Nasz klub zgarnął laury jeszcze w dwóch kategoriach. Zdaniem kapituły plebiscytowej, którą tworzyły lokalne media i stowarzyszenia sportowe, najlepszą imprezę sportową 2012 roku zorganizował SKLA, a był nią konkurs Tyczka na molo.

Palma pierwszeństwa dla SKLA również w kategorii „rekreacyjna impreza roku”. Został nią Festyn z Okazji Dnia Dziecka.

SAMSUNG