ENERGA ATHLETIC CUP: Gry i zabawy w Lubichowie

 Tym razem nie w konkurencjach lekkoatletycznych, a w grach i zabawach sprawnościowych sprawdzą się uczestnicy programu Energa Athletic Cup.  Zawodnicy z siedmiu ośrodków Pomorza zjadą do Lubichowa.

Rywalizacja w formule drużynowej odbywać się będzie w pięciu konkurencjach: rzutach do kosza, transporcie zawodników za pomocą materaca, na torze przeszkód, w przeciąganiu liny i przenoszeniu piłek.

Skąd pomysł, żeby zamiast konkurencji lekkoatletycznych zorganizować gry i zabawy zręcznościowe? Tłumaczy Paweł Andrzejczak, trener Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego: – Nasi podopieczni są na takim etapie rozwoju sportowego, że trening stricte lekkoatletyczny musi być uzupełniany ogólnorozwojowym. Nie bez znaczenia jest też to, że taki rodzaj aktywności doskonale kształtuje cechy motoryczne.

Zmagania w lubichowskiej hali przebiegną, jak zwykle w zawodach z cyklu Energa Athletic Cup, w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych (kl. IV – VI) i gimnazjów, przy czym w pierwszym przypadku zespoły składać się będą z ośmiorga dzieci, w drugim zaś – z 12.

Tego samego dnia, czyli w sobotę 2 marca, na Mistrzostwach Okręgu Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików w biegach przełajowych w Tczewie wystąpi 15-osobowa reprezentacja wychowanków Energa Athletic Cup.

eac