Uhonorowaliśmy medalistów i sponsorów. Kaliska w miejsce Kiełpina

Tradycyjnie, jak co roku, tyle, że tym razem z lekkim poślizgiem, w siedzibie Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego,  podsumowano sezon 2012 w wykonaniu naszych zawodników i ich trenerów.  Uhonorowano też sponsorów klubu.

Sopoccy lekkoatleci 19 razy w 2012 stawali na podium mistrzostw kraju w różnych kategoriach wiekowych.  Z tego aż ośmiokrotnie – na najwyższym stopniu. Wszyscy odebrali nagrody rzeczowe i pieniężne.

Wychowankom programu Energa Athletic Cup wręczał je poseł na Sejm RP, Tadeusz Aziewicz, który cztery lata temu współtworzył  jego podwaliny. Za osiągnięcia uhonorowano zawodników wraz z ich trenerami:

Młodzicy:

Paulina Borys (skok wzwyż) – Piotr Kaczmarek

-Michał Galikowski (300 m ppł) – Marek Galikowski

-Kacper Kosecki (chód 5 km) – Tomasz Krawczak

Juniorzy młodsi:

-Łukasz Smolnicki (400 m) – Rafał Has

Juniorzy:

Damian Ruszkiewicz (4×400 m) – Rafał Has

Maciej Nastkiewicz (4×400 m ) – Rafał Has

Dominik Czaja (1500 m, 4×400 m) – Krzysztof Szałach

Najwięcej sukcesów w ubiegłym sezonie padło łupem Patryka Dobka – mistrza Polski juniorów, wicemistrza z hali i wreszcie wicemistrza świata juniorów w sztafecie 4×400 m. Pochodzący z Karsina podopieczny Szałacha zebrał zasłużone brawa, tym bardziej, że zgromadzeni w sali „Akwarium” goście bieg Dobka na ostatniej zmianie mieli okazję obejrzeć z odtworzenia.

Specjalne wyróżnienia od nieobecnego prezesa klubu Janusza Lewandowskiego odebrali najbardziej obiecujący w jego ocenie wychowankowie Energa Athletic Cup – Paulina Borys i Michał Galikowski.

Podziękowania za udział programie na ręce dyrektorów szkół i szkoleniowców złożył dyrektor SKLA, Jerzy Smolarek.

-Kolbudy – Henryk Skwirowski, dyr. Robert Aszyk

-Lubichowo – Dariusz Ambroziak, dyr. Jerzy Fijałek

-Pinczyn – Alicja Kubik, Dyr. Iwona Loroch

-Karsin – Krzysztof Narloch/Henryk Szultka, dyr. Elżbieta Brzeska

-Osieczna/Szlachta – Bogdan Czaja/Szrzysztof Kozłowski, dyr. Irena Szcz ygielska

– Gdynia – Bernard Werner – dyr. Grażyna Wojciechowska – zwycięzca klasyfikacji generalnej w rywalizacji ośrodków

Rzęsistymi brawami przywitano też nowego uczestnika programu – gminę Kaliska, która zastąpi Kiełpino.

Podobnie jak medaliści EAC, którego nie byłoby bez zaangażowania Grupy Energa, nagrodzono starszych zawodników, którzy sięgali po medale mistrzostw kraju i w ramach programu Razem do Aten wspierani są przez Grupę Lotos. Oto oni:

Łukasz Kujawski (biegi przełajowe) – Jacek Kostrzeba

Marek Kowalski (biegi przełajowe) – Krzysztof Szałach

Agnieszka Kolasa (skok o tyczce) – Jacek Torliński

Anna Rogowska (skok o tyczce) – Jacek Torliński

Zabrakło wprawdzie wicemistrzyni Polski w rzucie oszczepem, Urszuli Jakimowicz, ale godnie reprezentował ją trener Stanisław Górak.

Niestety, osobiście nie mogły pojawić się na uroczystości dwie pozostałe eksportowe, obok Rogowskiej, lekkoatletki: Karolina Tymińska (złoto w MP w skoku w dal, 4. HMŚ w pięcioboju) oraz Marta Jeschke, która jako jedyna spośród sopocian jako członkini sztafety 4×100 m podczas Mistrzostw Europy w Helsinkach  zdobyła medal w międzynarodowej rywalizacji w gronie seniorów.

Obie wraz z trenerem Michałem Modelskim przebywają na zgrupowaniu w Republice Południowej Afryki.

Swoją cegiełkę do szkolenia naszych przyszłych gwiazd „królowej sportu” dołożyli też tacy trenerzy jak: Aleksandra Walczak, Paweł Andrzejczak, Arkadiusz Grelewicz, Ryszard Urbanek i Wojciech Niemkiewicz.

Nie obło się także bez podziękowań sponsorom klubu, ze strony których padały też deklaracje dalszej współpracy. Jerzy Smolarek uhonorował następujące firmy i instytucje:

 Lotos, Energa, Urząd Miasta Sopotu, Pomorski Urząd Marszałkowski, Wipol, Hydrobudowa,  Patiseria, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Ziaja, Eureka. 

Kończąc klubową uroczystość, dyrektor Smolarek wyraził nadzieję, że 2013 rok powinien obfitować w jeszcze bardziej znaczące sukcesy, czego zapowiedzią są osiągnięcia sopocian w sezonie halowym: srebro Ani Rogowskiej w HME w Goeteborgu i tytuł mistrza Polski juniorów Dobka, okraszony znakomitym rekordem kraju w tej kategorii wiekowej.

 

 

 

 

DSC_3166 (1)