ENERGA ATHLETIC CUP: Debiut gminy Kaliska

Z zimowego snu wybudzamy Karsin! Tam właśnie w sobotę, 6 kwietnia, rozegraną zostaną kolejne zawody z cyklu ENERGA ATHLETIC CUP.  W gronie ośrodków, uczestniczących w programie szkolenia młodzieży, powitamy debiutanta: gminę Kaliska z powiatu starogardzkiego.

Przyszłe gwiazdy lekkiej atletyki z tej miejscowości zastąpią rówieśników z Kiełpina, które zakończyło przygodę z programem ENERGA ATHLETIC CUP. Dzieci z Zespołu Szkół Publicznych w Kaliskach już trenują pod okiem tamtejszego nauczyciela wychowania fizycznego – Andrzeja Sroki. – W marcu udało nam się przeprowadzić siedem zajęć. Powoli wyłania się grupa najaktywniejszych. Myślę, że  kwiecień poświęcę na jej konsolidację – zdradza nam opiekun amatorów „królowej sportu”.

Jak do rywalizacji przygotowani są podopieczni trenera Sroki, przekonamy się w sobotę, 6 kwietnia. Wtedy to w Zespole Szkół nr 1 w Karsinie odbędą się kolejne zawody cyklu, zainicjowanego przed czterema laty przez Sopocki Klub Lekkoatletyczny. Tym razem, podobnie jak przed miesiącem w Lubichowie – w formule gier i zabaw. – Młodzi lekkoatleci są jeszcze w takim wieku, że zajęcia typowo lekkoatletyczne musimy uzupełniać ogólnorozwojowymi; w tym przypadku w zmaganiach drużynowych – podkreśla koordynator programu, Paweł Andrzejczak.

Zawodnicy, podzieleni na dwie kategorie wiekowe – uczniów szkół podstawowych kl. IV – VI i gimnazjalistów – zmierzą się w pięciu  konkurencjach od rzutów do kosza poczynając, przez transport za pomocą materaca gimnastycznego, tor przeszkód, przeciąganie liny, na przenoszeniu piłek kończąc. Osobno dla „podstawówek” i gimnazjów.

Zwycięży zespół, który po rozegraniu wszystkich konkurencji zgromadzi najwięcej punktów.

Początek walki w hali w Karsinie w sobotę, 6 kwietnia o 11.

 

 

materac