Triumf Osiecznej-Szlachty

Zawodnicy z Osiecznej – Szlachty wygrali zawody z cyklu ENERGA ATHLETIC CUP, które tym razem zawitały do Karsina. W rywalizacji zadebiutował nowy uczestnik programu – Kaliska, która zastąpiła Kiełpino.

Zamiast zmagań stricte lekkoatletycznych, między innymi walka na przeciąganie liny czy przenoszenie koleżanek na materacu. Słowem rywalizacja sportowa, przyprawiona sporą dawką zabawy i uśmiechu.

W gronie uczestników absolutny debiutant – Kaliska z powiatu starogardzkiego. – Mamy co prawda w naszej szkole fajnie rozwijające się gry zespołowe, ale nie każde z dzieci widziały się w tej formule. Jest tu grupa dziewczyn, wykazujących predyspozycje do dyscyplin indywidualnych, jak lekkoatletyka właśnie. Stąd nasza decyzja o przystąpieniu do programu szkoleniowego – mówi Andrzej Sroka, nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół Publicznych w Kaliskach.

Debiut Kalisk nie wypadł może okazale – w rozegranej w formule drużynowej rywalizacji podopieczni Sroki zajęli przedostatnie, siódme miejsce – ale pierwsze koty za płoty.

Na punktację składało się pięć konkurencji: rzuty do kosza, transport za pomocą materaca gimnastycznego, tor przeszkód, przeciąganie liny  i przenoszenie piłek. Najlepiej poradzili sobie z nimi zawodnicy z Osiecznej – Szlachty, którzy w klasyfikacji końcowej zdystansowali przeciwników z Lubichowa. Rozstrzygnięcia więc podobne jak w poprzednich zawodach w Lubichowie.  Widocznie obie ekipy polubiły tę formę rywalizacji.

Lekkoatleci udowodnili, że potrafią się świetnie bawić  przy konkurencjach, którą są odskocznią od walki na bieżni czy rzutni – przyznaje współorganizator  zawodów w Karsinie, Henryk Szultka.

W hali w Karsinie wystąpili zawodnicy z ośmiu ośrodków, w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych kl. IV – VI i gimnazjów.

Klasyfikacja końcowa zawodów w Karsinie:

I miejsce zajął Ośrodek Osieczna – Szlachta

II miejsce Ośrodek Lubichowo

III miejsce zajął Ośrodek Karsin

IV miejsce Ośrodek Sopot

V miejsce zajął Ośrodek Kolbudy

VI miejsce Ośrodek Pinczyn

VII miejsce zajął Ośrodek Kaliska

VIII miejsce Ośrodek Gdynia

Nikt z Karsina nie wyjechał z pustymi rękami. Wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe puchary i dyplomy, a czołową „trójkę” dodatkowo nagrodzono medalami.

Kolejne zawody z cyklu ENERGA ATHLETIC CUP, w biegach przełajowych, odbędą się w Osiecznej 20 kwietnia.

karsin