Obrodziło „życiówkami”

Dwanaście rekordów życiowych ustanowili nasi lekkoatleci podczas Mistrzostw Okręgu Juniorów i Juniorów Młodszych, rozegranych na Stadionie Leśnym w Sopocie. Zawody organizacyjnie i finansowo wsparła Grupa Energa.

Chyba nawet najstarsi górale, także ci z Sopotu, nie pamiętają tak długo trwającej młodzieżowej rywalizacji. Zaczęła się o 11, a zakończyła grubo po…20. To ewenement, który nie przeszkodził jednak naszym zawodnikom w osiągnięciu mnóstwa wartościowych rezultatów.

Rewelacyjnie spisali się czterystumetrowcy: w kategorii juniorów obsadzili całe podium. Zwyciężył Patryk Dobek, który pobiegł najszybciej w tym sezonie. Za jego plecami finiszował Łukaz Smolnicki w czasie zaledwie o 0.05 gorszym od „życiówki: – 48.61. Trzeci na mecie zameldował się Damian Ruszkiewicz, „nabiegając” nowy rekord życiowy – 49.06.

To, co Smolnickiemu nie udało się na dystansie jednego okrążenia powetował sobie w sprincie. Wynikiem 11.20 na 100m poprawił swoje najlepsze dotychczas osiągnięcie.

 

Powrót do formy po przewlekłym urazie nowym rekordem życiowym okrasił też Dominik Czaja w biegu na 800m. Wychowanek programu Energa Athletic Cup wygrał w czasie 1.53.11, ale do końca czuł na plecach oddech Damiana Rudnika (MKS Chojniczanka 1930). Ten drugi był tylko o 0.22 wolniejszy.

Gorszy od kolegów nie chciał być także Michał Galikowski. Pochodzący z Bytowa, ale broniący barw SKLA Sopot, wieloboista tym razem wystartował w konkurencjach biegowych. Ze znakomitym skutkiem: na 200 m wśród juniorów młodszych uzyskał czas 23.68, a  na 11o m ppł wykręcił 15.65. W obu przypadkach są to jego rekordy życiowe.

Znakomicie na „własnych śmieciach” wypadł też Simon Rózga. Co prawda w konkursie skoku w dal zajął trzecią lokatę, ale sklasyfikowani na dwóch pierwszych pozycjach zawodnicy wystąpili poza konkursem, więc w gronie juniorów nasz skoczek okazał się najlepszy, również bijąc rezultatem 6.85 własną „życiówkę”.

Rózga dołożył jeszcze drugie miejsce w trójskoku.

Spośród naszych reprezentantek w Mistrzostwach Okręgu Juniorów i Juniorów Młodszych najlepiej wypadła Izabela Duczmal. 100 metrów w gronie juniorów młodszych pokonała w czasie 13.01 – najszybciej w karierze, co dało jej drugie miejsce.

W zawodach wystartowało prawie czterystu młodych lekkoatletów.

 

 

 

 

DSCF7600