Jeschke jedzie na mistrzostwa świata. Dobry występ w Memoriale J. Kusocińskiego

Marta Jeschke, po Karolinie Tymińskiej,  jako druga zawodniczka naszego klubu zapewniła sobie przepustkę na Mistrzostwa Świata w Moskwie. Na razie w reprezentacyjnej sztafecie 4x100m, która w 59. Memoriale Janusza Kusocińskiego w Szczecinie zwyciężyła wynikiem 43.64, osiągając wskaźnik Polskiego Związku Lekkoatletycznego.

Udany występ Marika Popowicz, Jeschke, Weronika Wedler i Martyna Opoń zawdzięczają dobrze wykonanym zmianom. Marta mogła być zadowolona także ze startu indywidualnego w sprincie: w biegu na 100m przegrała tylko z Popowicz, pokonując pozostałe kadrowiczki. Zajęła drugie miejsce z czasem 11.78.

Nieźle na „Kusym” zaprezentowała się Karolina Tymińska. Podopieczna Michała Modelskiego udowodniła, że w skoku w dal poniżej pewnego, wysokiego jak na siedmioboistkę pułapu, nie schodzi. 6.37m dało jej co prawda dopiero siódme miejsce w konkursie, ale od triumfatorki, Anny Jagaciak, dzieliło ją zaledwie 20cm.

O miejsce w składzie reprezentacyjnej sztafety 4x400m walczy też Patryk Dobek. O tym, jak zacięta to rywalizacja świadczy fakt, że w biegu na dystansie jednego okrążenia między zwycięzcą, Kacprem Kozłowskim (46.05) a szóstym na mecie zawodnikiem różnica wyniosła nieco ponad pół sekundy. Niestety, właśnie jako szósty z rezultatem 46.72 finiszował Dobek. Przed nim znaleźli się jeszcze Marcin Marciniszyn, Rafał Omelko, Michał Pietrzak i Jan Ciepiela.

Na nowym dla siebie dystansie wystartował kolejny z wychowanków programu Energa Athletic Cup, Dominik Czaja. Sopocianin zajął ósme miejsce z wynikiem 8.50.17.