Zaproszenie na ENERGA ATHLETIC CUP

Patryk Dobek znalazł się w składzie sztafety 4x400m na Drużynowe Mistrzostwa Europy w Gateshead, Dominik Czaja pobiegnie na 1500 m podczas Mistrzostw Europy Juniorów, a 15 – letnia skoczkowi wzwyż Paulina Borys zadziwia lekkoatletyczny świat swoim ogromnym talentem – lista sukcesów programu szkolenia ENERGA ATHLETIC CUP staje się coraz dłuższa. Być może w sobotę dołączy do niej ktoś z grona uczestników najbliższego Mityngu Kwalifikacyjnego Juniorów i Juniorów Młodszych, organizowanego pod szyldem ENERGA ATHLETIC CUP na Stadionie Leśnym w Sopocie.

Borys, Dobek i Czaja wprawdzie tego dnia w Sopocie się nie pojawią, ale oznacza to ni mniej, ni więcej, że w tym samym czasie mierzą swoje siły w gronie seniorskim. Reprezentacja ENERGA ATHLETIC CUP liczyć będzie 53 zawodników i zawodniczek. Dla nich, podobnie jak dla pozostałych uczestników mityngu, to jedna z ostatnich szans na zakwalifikowanie się do Mistrzostw Polski Juniorów, które na początku lipca odbędą się w Krakowie.

W sumie rywalizacja na Stadionie Leśnym rozegra się w trzydziestu konkurencjach i weźmie w niej dział ponad pół tysiąca lekkoatletów z województwa pomorskiego. Prawo startu mają urodzeni w latach 1994-97. Pozostali wystąpią poza konkursem.

Mityng, którego głównym sponsorem jest Grupa ENERGA, rozpocznie się konkursem rzutu dyskiem w sobotę, 22 czerwca o godz. 14. Zmagania w pozostałych konkurencjach będą kontynuowane od 15.

Organizatorem zawodów jest Sopocki Klub Lekkoatletyczny i Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki. Zapraszamy do kibicowania!

tycka