Tymińska najlepsza w Pucharze Europy! Rogowska wciąż bez minimum

Rośnie forma Karoliny Tymińskiej! Nasza siedmioboistka zwyciężyła w Superlidze Pucharu Europy w wielobojach, a w jednej z konkurencji – rzucie oszczepem – poprawiła własny rekord życiowy. Dobre wieści przyszły także z Birmingham, gdzie podczas mityngu Diamentowej Ligi, Anna Rogowska wypełniła w skoku o tyczce minimum na Mistrzostwa Świata w Moskwie.

W estońskim Tallinnie, gdzie rozegrano rywalizację wieloboistek, Karolina okazała się najlepsza w aż czterech z siedmiu konkurencji. Po pierwszym dniu zajmowała w klasyfikacji drugie miejsce – za Ukrainką Hanną Melnyczenko. Podopieczna Michała Modelskiego w biegu na 100n ppł osiągnęła 13,60, wzwyż skoczyła 1.66m, a pchnięcie kulą i bieg na 200m wygrała z wynikami odpowiednio: 14.48m i 23.77.

Odrabianie strat drugiego dnia zawodów, Karolina rozpoczęła od zwycięstwa w konkurencji, w której rywalki zazwyczaj oglądają jej plecy: skok w dal zakończyła rezultatem 6.41m. Doskonale spisała się także w rzucie oszczepem. Posyłając oszczep na odległość 42.40m, o ponad metr pobiła swoją „życiówkę”!

Wygraną w rywalizacji siedmioboistek, Tymińska przypieczętowała zwycięstwem w kończącym wieloboje biegu na 800m (2.08.60). W sumie zgromadziła 6347 punktów i o 87 wyprzedziła drugą w klasyfikacji Melnyczenko. To pierwsze zwycięstwo zawodniczki SKLA w Superlidze Pucharu Europy w wielobojach.

Kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Moskwie (10-18 sierpnia) sopocianka zapewniła sobie już wcześniej. Wciąż walczy o nią Rogowska. Ania zaliczyła zrzutkę już na 4.38m, a dopiero w trzeciej probie pokonała 4.53m.  Trzy podejścia na 4.63m były już nieudane. Minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na Moskwę wynosi 4.60m.

Rogowska zajęła czwarte miejsce, zwyciężyła – wynikiem 4.73m – Kubanka Yarisley Silva.

IMG_2246