Juniorskie tytuły Czaji i Dobka

Dwa złote medale, srebro i brąz – to dorobek zawodników Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego w Mistrzostwach Polski Juniorów, które rozegrano w Krakowie. Królami polowania okazali się Dominik Czaja i Patryk Dobek.

Obaj podopieczni Krzysztofa Szałacha pokazali, że przed Mistrzostwami Europy Juniorów w Rieti ich forma rośnie.  Złoty medal w biegu na 800m Czaja okrasił rekordem życiowym, wpadając na metę w czasie 1.52.93.  Do drugiego tytułu mistrzowskiego – na 1500m – zabrakło mu 0.23 sekundy. O tyle przegrał z zielonogórzaninem, Mateuszem Bakiem, finiszując za jego plecami w czasie 3.52.28.

Brązowy medal Czaja wybiegał razem z klubowymi kolegami w sztafecie 4x400m.  Ekipa SKLA musiała uznać wyższość UKS Młodzik Warszawa i MKS MOS Wrocław. Oprócz Czaji skład sopockiego teamu tworzyli Damian Ruszkiewicz, Łukasz Smolnicki i Patryk Dobek.

Złoto i srebro i brąz – to dorobek Czaji, złoto i brąz – Dobka. Patryk – zgodnie z oczekiwaniami  nie znalazł pogromcy w biegu na 400m. Zwyciężył w czasie 46.34 – swoim najlepszym w tym sezonie. Mimo, że na podium nie stanął, plasując się na czwartej pozycji, na słowa uznania zasłużył też za wyczyn w biegu na 200m. Rezultat 21.51 w kwalifikacjach to jego nowy rekord życiowy.

 

fot. bieganie.pl