Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły: o przepustki na Mistrzostwa Świata

W najbliższą sobotę, 13 lipca, o godz. 16.30, rozpocznie się XVI Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły.

Sopocki mityng jest przedostatnią okazją dla polskich lekkoatletów na wypełnienie wskaźnika Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na sierpniowe Mistrzostwa Świata w Moskwie (10-18.08). Dlatego, w przypadku większości zawodników, można się spodziewać zwyżkującej formy i… determinacji.

 Pewna startu w stolicy Rosji może być siedmioboistka Karolina Tymińska. Mimo to w Memoriale Sidły jej nie zabraknie. Podobnie jak Anny Rogowskiej, która o minimum na MŚ (4.60m) musi jeszcze powalczyć.

Z tym samym postanowieniem na Stadionie Leśnym wystąpią  Łukasz Michalski – wciąż aktualny czwarty tyczkarz świata i Przemysław Czerwiński. Jego imiennikowi – Czajkowskiemu – ten sam cel przyświeca w rzucie dyskiem. Godnym – miejmy nadzieję – wynikiem zakończy się rywalizacja w konkurencji memoriałowej (oszczep), gdzie faworytem będzie gdańszczanin, Igor Janik.  W biegu „Bursztynowej Mili”  kobiet ta rola przypadnie Angelice Cichockiej, która pozostaje w walce o minimum na Mistrzostwa Świata.

W zawodach wezmą też udział zawodnicy z Ukrainy, Białorusi, Rosji, Estonii i Szwecji. W sumie na bieżni, rzutniach i skoczniach pojawi się blisko 250 lekkoatletów.

W 2013 „Sidło” jest  imprezą promującą Halowe Mistrzostwa Świata 2014 w Sopocie.

Planowane konkurencje:

Kobiety: 100m, 200m, 400m, 800m, 1 mila (1500m), 1 mila jun. (1500m), skok wzwyż, skok o tyczce, oszczep, kula

Mężczyźni: 100m, 200m, 400m, 800m, 1 mila (1500m), 1 mila jun. (1500m), skok w dal, skok wzwyż, trójskok, tyczka,  oszczep

Organizator zawodów: Sopocki Klub Lekkoatletyczny

Partner Główny Zawodów: Grupa Lotos

Sponsor: Grupa Energa

Imprezę wspierają: Urząd Miasta Sopot, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Zapraszamy na Stadion Leśny całe rodziny!

 

oszczep