Wicemistrzostwo Europy Dobka, Jeschke trzecia w kraju

Srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorów i nowy rekord życiowy w biegu na 400m – Patryk Dobek potwierdził we włoskim Rieti, że należy do najszybszych na Starym Kontynencie, na dystansie jednego okrążenia, młodych ludzi.  W rozgrywanych w Toruniu Mistrzostwach Polski Seniorów brąz dla Marty Jeschke.

Dobek finiszował z czasem 46.15, o 0.10 sekundy poprawiając własny rekord życiowy. O drugą pozycję musiał się bić z Francuzem Thomasem Jordierem, który był wolniejszy o 0.06 sekundy, ale i tak ustanowił nowy rekord swojego kraju.

Tej samej sztuki dokonał zwycięzca, Rosjanin Paweł Iwaszko – 45.81.

W eliminacjach biegu na 1500m odpadł drugi z reprezentantów Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, Dominik Czaja. Zarówno on, jak i  Patryk są wychowankami programu szkolenia mlodzieży ENERGA ATHLETIC CUP.

Brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów wywalczyła z kolei Marta Jeschke. W finale biegu na 100m podczas trwających w Toruniu zawodów, podopieczna Michała Modelskiego finiszowała za Mariką Popowicz (Zawisza Bydgoszcz) i Weroniką Wedler (AZS AWF Wrocław). Czas Marty to 11.52. W eliminacjach pobiegła 11.36 – najszybciej w tym sezonie.