Tytuły dla Rogowskiej i Lewandowskiego. Cztery medale MP dla SKLA

Anna Rogowska po raz trzeci pod gołym niebem, Michał Lewandowski po raz pierwszy w karierze – złote medale Mistrzostw Polski Seniorów zawisły na szyjach dwójki lekkoatletów Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Na niższych stopniach podium w Toruniu stawały oszczepniczka Urszula Jakimowicz i sprinterka Marta Jeschke.

Pewna już startu na Mistrzostwach Świata, Rogowska mogła się skupić na walce o zwycięstwo, a nie wynik. A że rywalki skaczą zdecydowanie poniżej średniego poziomu, to ni miała z tym najmniejszego problemu. Bezbłędnie w pierwszych próbach pokonała, 4.35m i 4.55, by polec dopiero na 4.65m.

O kolejny tytuł mistrzowski klubową kolekcję wzbogacił trójskoczek, Michał Lewandowski. 25-letniemu podopiecznemu Michała Modelskiego złoto dal skok na odległość 16.54m, czyli zaledwie o centymetr słabszy od rekordu życiowego Michała.

Dwa brązowe krążki padły łupem  Urszuli Jakimowicz i Marty Jeschke.  Ula rzuciła oszczepem 53.37, o ponad cztery metry bliżej od triumfatorki, Barbary Madejczyk. Marta, w biegu na 100m, musiała uznać wyższość koleżanek z reprezentacyjnej sztafety, Mariki Popowicz i Weroniki Wedler.

Piątą lokatę w finale biegu na 400m ppł zajął Piotr Woźniak, który udany start okrasił nowym rekordem życiowym – 52.37.

O podium, w konkursie skoku w dal, otarła się też siedmioboistka Karolina Tymińska.  Wynik 6.07 – zdecydowanie gorszy od jej rekordu życiowego – pozwolił na zajęcie czwartego miejsca.

Daleki od powtórzenia sukcesu sprzed dwóch lat, kiedy sięgnął po złoty medal, był Łukasz Kujawski. W biegu na dystansie 5000m uplasował się na ósmej pozycji, a drugi nasz reprezentant, Marek Kowalski – na piętnastej.

Dorobek zawodników Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego w seniorskich Mistrzostwach Polski to: 2 złote medale i 2 brązowe.

 

fot. Sportowy Toruń

 

fot. Sportowy Toruń