Galikowski kończy sezon z przytupem

Mocnym akcentem sezon zakończył Michał Galikowski. Nasz zawodnik, wychowanek ENERGA ATHLETIC CUP,  zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych w biegu na 400m ppł i do trofeum dołożył jeszcze nowy, znakomity rekord życiowy.

Podczas rozegranej w Łodzi 19. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Michał na wysokich płotkach pobiegł najszybciej w karierze – 53.01 sekundy. To aż o 0.43 sekundy szybciej niż wynosił jego do tej pory najlepszy rezultat. Mimo to Galikowski musiał uznać wyższość Szymona Birta (LUKS Hańcza Suwałki), któremu zmierzono czas 52.76.

Warto zauważyć, że zwycięzca jest od zawodnika Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego o rok starszy, podobnie zresztą jak trzeci na mecie Jakub Mordyl (MLUKS Tarnów).  Ciekawostką jest również fakt, że gdyby Michał taki czas osiagnął dwa tygodnie temu w Utrechcie, podczas 12. Europejskiego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży, czyli nieoficjalnych mistrzostw Starego Kontynentu młodzików – zdobyłby brązowy medal.  Ostatecznie musiał się jednak zadowolić piąta lokatą.

I tak jednak podopieczny Marka Galikowskiego w krótkim okresie poczynił olbrzymi postęp, w ciągu dwóch tygodni poprawiając własną „życiówkę” na tym dystansie o prawie sekundę!

Na podium OOM tym razem nie załapali się pozostali nasi reprezentanci na łódzkie zawody: Izabela Duczmal, Kacper Kosecki, Marek Bleja i Jakub Bojarski.

 

 

 

Michał-Galikowski