Przez Moskwę do… Ergo Areny

Czworo naszych lekkoatletów wyrusza niebawem na podbój Rosji. Mistrzostwa świata w Moskwie zaczynają się 10 sierpnia, ale z równą niecierpliwością zawodnicy SKLA wyczekują halowego czempionatu, który w marcu 2014 roku zorganizuje Sopot.

W stolicy Rosji wystąpią Karolina Tymńska, Anna Rogowska, Marta Jeschke i Patryk Dobek – dwoje ostatnich w sztafetach, odpowiednio 4×100 i 4x400m. Jako, że wychowanek Energa Athletic Cup obecnie ma status rezerwowego, to czas przed istrzostwami spędzi w Spale, gdzie pracując nad formą, spróbuje powalczyć o awans w reprezentacyjnej hierarchii.

Największe nadzieje na medale nasz klub wiąże z tyczkarką Rogowską i siedmioboistką Tymińską. O tym, że nadarza się okazja pozbycia przez Karolinę klątwy czwartych miejsc, wskazywał podczas specjalnie zwołanej konferecji dyrektor Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, Jerzy Smolarek.
– Dyscyplina ta jest bardzo kontuzjogenna. Świadczy o tym chociażby lista startowa zawodniczek, które pojawią się w Moskwie. Nie ma na niej żadnej z ostatnich mistrzyń świata czy triumfatorek igrzysk olimpijskich. A Karolina osiąga coraz lepsze rezultaty. Może zaskoczyć podczas imprezy w Moskwie.

Niewykluczone, że za pół roku, kiedy Sopot w Ergo Arenie ugości najlepszych lekkoatletów podczas Halowych Mistrzostw Świata, reprezentacja SKLA będzie jeszcze bardziej okazała. O możliwość rywalizacji przed własną publicznością powalczą trójskoczek Michał Lewandowski i – wielce prawdopodobne – najlepsza młodziczka Europy w skoku wzwyż, Paulina Borys.

Mieszkańcy Sopotu, którzy zamierzają „na żywo” dopingować naszych w hali na granicy miast, od 6 sierpnia do 20 września, będą mieli okazję kupić bilety po niższych cenach. Warunkiem jest posiadanie i okazanie Karty Sopockiej.
Wejściówki (max. 2 na osobę) będzie można navywać w kasie nr 3 Ergo Areny, od poniedziałku do piątku, w godz. 10-16. Szczegóły są dostępne pod tym adresem http://sopot2014.com/zobacz-aktualnosc/45/ta-sze-bilety-na-mistrzostwa-dla-sopocian.

c