Tymińska daleko od podium

Oddala się szansa na sopocki medal na Mistrzostwach Świata w Moskwie. Po niepowodzeniu Anny Rogowskiej w skoku o tyczce, nadzieje pokładaliśmy w siedmioboistce Karolinie Tymińskiej. Tymczasem podczas pierwszego dnia rywalizacji nasza zawodniczka osiągała rezultaty dalekie od doskonałości.

Po czterech z siedmiu konkurencji. z dorobkiem 3628 punktów Karolina zajmuje odległą, dwunastą lokatę. Podopieczna Michała Modelskiego zaczęła od przywoitego wyniku w rozpoczynającym zmagania wieloboistek biegu na 100m ppł. Czas 13.48 co prawda od rekordu życiowego słabszy o 0.36 sekundy, ale pozwolił Tymińskiej zając szóste miejsce.
Niestety, fatalmie potoczył się dla niej konkurs skoku wzwyż. Zaledwie 1.68m (aż o 10cm gorzej od „życiówki”) zepchnęło ją na 21 lokatę po dwóch konkurencjach.

Karolina nie zdołała znacząco poprawic swej pozycji także po pchnięciu kulą, gdzie osiągnęła odległośc 13.74. Dopiero ostatnia konkurencja pierwszego dnia rywalizacji dała Karolinie awans na dwunaste miejsce. To dzięki piątemu wynikowi – 24.13 – w biegu na 200m.

Do rozegrania pozostały skok w dal, rzut oszczepem i bieg na 800m. Do trzeciej w klasyfikacji, Amerykanki Sharon Day Karolina traci 208 punktów.

sidlo_2013 005