Medalowe żniwo na MOM

15 medali, w tym 8 złotych zdobyli zawodnicy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, zarazem wychowankowie programu szkolenia ENERGA ATHLETIC CUP, podczas Mistrzostw Okręgu Młodzików. Imprezę rozegrano na stadionie gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu

Dwa z tytułów wywalczyli nasi chodziarze, ale nie na AWFiS, a podczas 48. Pucharu Obrońców Poczty Polskiej. Wynik Zuzanny Czaji – 15.16 – plasuje ją obecnie najwyżej w kraju w hierarchii młodziczek.

Wśród chłopców najszybciej dystans 5km pokonał drugi z naszych zawodników, Michał Stosik. Oboje pochodzą z Osiecznej-Szlachty, gdzie, i tu ciekawostka, urząd wójta pełni… ojciec Michała, Stanisław, niegdyś wielokrotny medalista mistrzostw kraju w chodzie sportowym.

Kolejne złoto, w biegu na 300m zdobył, wywodzący się z Kolbud, Mateusz Słowik, poprawiając przy okazji własny rekord życiowy – 37,43. Nasi sprinterzy okazali się bezkonkurencyjni także w sztafecie. Dziewczyny zwyciężyły w czasie 52.24, a ich klubowi koledzy 4x100m pokonali w czasie 47.40 – o 0.37 sekundy szybciej od drugich na mecie rywali z MMKS Gdańsk.

Lekkoatleci SKLA błysnęli też w konkurencjach technicznych. Konkurs pchnięcia kulą (5kg) wynikiem 13.28 wygrał Kordian Pstrong (Karsin), bijąc własną „życiówkę” i zapewniając sobie start w zaplanowanych na koniec września Mistrzostwach Polski Młodzików.

Równie efektownie, także ustanawiając nowy rekord życiowy, zaprezentował się Rafał Rendaszka. Nasz dyskobol posłał dysk na odległośc 53.26m – prawie o 9m (!) dalej niż drugi w klasyfikacji Kamil Baumgard (UKS Lipusz).
Z miażdżącą przewagą nad rywalkami konkurs rzutu dyskiem wygrała też Izabela Mularczyk, osiągając rezultat 39.11.

Na podium Mistrzostw Okręgu Młodzików stawali też inni nasi lekkoatleci: na 100m Julia Okuń z nową „życiówką” 13.08 była druga, a Emila Kusy zajęła trzecie miejsce.

Najniższym stopniem podium w sprincie musiał się też zadowoli Maciej Stolc (11.96).
Pod nieobecność lekko kontuzjowanej Pauliny Borys, godnie barw SKLA w konkursie skoku wzwyż broniła Ania Zajączkowska, skacząc 1.55m i zdobywając „srebro”. Sukcesu Ani pozazdrościli nasi skoczkowie. Łukasz Frycz rezultatem 1.75 zajął drugą lokatę, a Michał Kozłowski uplasował się stopień niżej. Wynik 1.60m to jego najlepszy do tej pory rezultat.

Swoją „życiówkę” w pchnięciu kulą pobiła tez Karolina Urban. 11.10m wystarczyło do zajęcia drugiego miejsca i srebrnego medalu Mistrzostw Okręgu Młodzików.

Następny sprawdzian dla sopockiej młodzieży – wychowanków ENERGA ATHLETIC CUP, odbędzie się w Słupsku w dniach 14-15 września i będą nim Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.