7 z 31

Aż 7 spośród 31 konkurencji wygrali podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików zawodnicy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Mimo tak spektakularnego dorobku, nasz klub zajął drugie miejsce w drużynowej klasyfikacji punktowej. Najważniejsze, że siedmioro naszych – wszyscy startujący w Słupsku są wychowankami ENERGA ATHLETIC CUP – biło własne rekordy życiowe.

Pochodzący z Kolbud, Mateusz Słowik w każdym kolejnym występie odnotowuje progres. Tym razem w biegu na 300m zwyciężył i czasem 36.66 ustanowił nową „życiówkę”. Jeśli dodamy, że poprawił ją aż o 0.8 sekundy, to daje obraz błyskawicznych postępów Mateusza. „Personal best” organizatorzy słupskiego mityngu dopisali również przy nazwisku Kordiana Pstronga (Karsin). Kulomiot SKLA w 5-kilogramową kulę pchnął na odległość 13.33m, o 5 cm dalej niż jego najlepsze dotychczas osiągnięcie. Kordian nie dał rywalom żadnych szans.

Najlepiej w swojej przygodzie z „królową sportu” rzucała z kolei dyskiem Izabela Mularczyk, która wygrała rezultatem 41.94.

Na najwyższym stopniu podium stawała również „dwójka” naszych etatowych ostatnio triumfatorów: chodziarze Zuzanna Czaja i Michał Stosik (Osieczna-Szlachta) – odpowiednio na 3 i 5 kilometrów.

Kłopotów z odniesieniem zwycięstwa w konkursie skoku wzwyż nie miała murowana faworytka, Paulina Borys. Podopieczna Piotra Kaczmarka pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.61m, a z wynikiem o trzy centymetry słabszym tuż za podium uplasowała się druga z naszych skoczkiń, Ania Zajączkowska.

Siódme złoto dla naszego klubu dołożyła sztafeta sprinterów, biegnąca w składzie Filip Dobosz, Seweryn Bielang, Mateusz Słowik i Maciej Stolc. Chłopcy z czasem 45.58 finiszowali o sekundę szybciej od drugich na mecie biegaczy AZS AWFiS Gdańsk.

Srebrne krążki zdobyli Karolina Urban i Rafał Rendaszka. Kulomiotka SKLA mogła jednak być ze swojego występu zadowolona, bo medal okrasił „życiówką”, pchając kulę na odległość 11.90m.

O krok od wygranej był za to nasz dyskobol. Rendaszka przegrał złoto o 3 centymetry (53.52m), ale miał nieszczęście, że jego konkurent, Andrzej Górecki (Nadwiślanin Chełmno) właśnie w Słupsku postanowił posłać dysk najdalej w swojej karierze.

O podium „otarły się” sprinterki SKLA. Emilia Kusy (13.13) i Julia Okuń (13.19) w biegu na 100m zajęły odpowiednio 4 i 6 lokaty. Podium w sprincie także nie dla Macieja Stolca (Karsin), który w tej samej konkurencji „wybiegał” piąte miejsce.

Warto też odnotować, że rekordy życiowe na zawodach w Słupsku bili Laura Stolarczyk w biegu na 600m, Justyna Guzińska na 1000m i Seweryn Bielang na „setkę”.

W zespołowej klasyfikacji punktowej SKLA wyprzedził tylko Nadwiślanin Chełmno, ale nasz klub okazał się najlepszy spośród rywali z Pomorza.

1. Nadwiślanin Chełmno 39 punktów
2. SKLA Sopot 36
3. Talex Borzytuchom 33

Sklasyfikowano 40 klubów z wójewództw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

BORYS