Europejskie płotki Dobka

Patryk Dobek po raz drugi w karierze pobiegł 400m ppł. I to jak pobiegł! Podczas kończącego sezon lekkoatletyczny mityngu w Gdańsku uzyskał trzeci w tym roku czas w gronie juniorów w Europie! Pozostali nasi zawodnicy także osiągali wartościowe rezultaty, bijąc własne rekordy życiowe. Wszyscy reprezentanci SKLA są wychowankami programu szkolenia ENERGA ATHLETIC CUP.

50.67 – tyle od przedostatniego weekendu września wynosi nowa „życiówka” Dobka na wysokich płotkach. O jakości tego wyniku niech świadczy fakt, że w historii polskiej „królowej sportu” szybciej jako juniorzy biegali tylko Marek Plawgo i Jerzy Pietrzyk. Obaj robili to w chwili swoich triumfów: odpowiednio mistrzostwo świata juniorów i mistrzostwo Europy w tej kategorii wiekowej.
Tym większe brawa dla podopiecznego Krzysztofa Szałacha, że swoje najlepsze osiągnięcie w tej konkurencji poprawił prawie aż o… półtorej sekundy (poprzednio 52,00).

Także kilkoro innych zawodników Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego zaimponowało występami.
Na nietypowym dla siebie dystansie 600m Dominik Czaja rywali zostawił za plecami, wykręcając przy okazji „życiówkę”. Czas 1.23.18 był o dwie sekundy lepszy od drugiego na mecie Patryka Nurkowskiego (Jantar Ustka).

Stały i systematyczny postęp czynu w rzucie dyskiem młodzików Rafał Rendaszka. Nasz zawodnik wygrał konkurs w Gdańsku, ustanawiając jednocześnie nowy rekord życiowy 55.97m.

Jego koleżanka Izabela Mularczyk w tej samej konkurencji co prawda o adnotację przy nazwisku „personal best” się nie pokusiła, ale i tak zdeklasowała rywalki, rzucając na odległośc 47.71m, czyli o 6 metrów dalej niż druga w klasyfikacji zawodniczka.

Wartościowe rezultaty stały się też udziałem czwórki innych wychowanków ENERGA ATHLETIC CUP. Laura Stolarczyk najszybciej – 45.36 – w przygodzie z lekkoatletyką pobiegła na 300m, wygrywając swoją serię, a Ania Zajączkowska z wynikiem 1.61m nie miała sobie równych w konkursie skoku wzwyż.

„Życiówki” w biegu na 110m ppł ustanowili też pierwszy Michał Galikowski i trzeci Marek Bleja – odpowiednio 15.22 i 16.34.

DSCF7601