Borys obroniła tytuł. Cztery medale w Małym Memoriale Kusocińskiego

Obroniony tytuł Pauliny Borys i w sumie cztery krążki Mistrzostw Polski Młodzików padły łupem młodych lekkoatletów Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Zawody, będące jednocześnie Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego pod względem liczby zdobytych medali okazały się bardziej udane niż zeszłoroczne.

O ile w ubiegłym roku, rozpoczynającej wówczas przygodę z „królową sportu” Borys do zwycięstwa w konkursie skoku wzwyż wystarczył wynik 1.62, o tyle w miniony weekend w Radomiu dałby jej zalewie trzecie miejsce. Paulina skakała jednak znacznie wyżej i dzielnie udźwignęła rolę faworytki, wygrywając rezultatem 1.72m.

Ósma była druga nasza reprezentantka, od większości rywalek młodsza o rok, Ania Zajączkowska (1.55m).

Gorzej niż zakładali szkoleniowcy rzucała dyskiem Izabela Mularczyk. Iza fatalnie czuła się przy fatalnej pogodzie, która w sobotę panowała nad radomskim stadionem. Ostatecznie z wynikiem 39.80m zakończyła rywalizację na drugiej pozycji, zdobywając wicemistrzostwo kraju w kategorii młodzików.

Mocnych rywali wśród rówieśników miał również nasz dyskobol. Niestety, Rafałowi Rendaszce przypadło najbardziej nielubiane przez sportowców, czwarte miejsce (52.27m).

Znakomicie zaprezentował się z kolei Mateusz Słowik, który zdobywając brązowy medal w biegu na 300m przeszedł samego siebie – własny rekord życiowy na tym dystansie poprawił o prawie pół sekundy (0.27), finiszując z czasem 36.39.

Równie dobrym występem w chodzie na 3 km zaimponowała Zuzanna Czaja. Czas 15.28.37 to nowa „życiówka” Zuzi, która także pozwoliła cieszyć się „brązem”. W chodzi chłopców na 5km na podium nie udało się wskoczyć Michałowi Stosikowi, któremu przypadła piąta lokata.

Zadowolona ze swojej postawy może być też Karolina Urban. W konkursie pchnięcia kulą nasza zawodniczka zajęła co prawda piąte miejsce, ale pobity rekord życiowy (12.87m) dowodzi, że Karolina wykonała zadanie „na piątkę”.

Zresztą w jej konkurencji triumfatorka Maja Ślepowrońska (MKS Pułtusk) ustanowiła nowy rekord Polski w tej kategorii wiekowej.

Ósme miejsce w stawce kulomiotów z rezultatem 13.10m zajął Kordian Pstrong.
Źle rywalizację w Radomiu będą zaś wspominać sprinterzy. Sztafeta SKLA, legitymująca się najlepszym w tym roku wynikiem w kraju, została zdyskwalifikowana.
– Występ naszych młodych lekkoatletów, wychowanków programu ENERGA ATHLETIC CUP, oceniam pozytywnie, zwłaszcza, że przyszło im rywalizować przy fatalnej pogodzie. Co prawda liczyliśmy, że dorobku medalowego dorzuci się sztafeta, ale trudno. Chłopaki na pewno mają potencjał i jeszcze zdążą się sportowo odgryźć za niepowodzenie w Radomiu – mówi dyrektor sopockiego klubu, Jerzy Smolarek.

W sumie 13-osobowa reprezentacja Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, na Mistrzostwach Polski Młodzików wywalczyła 4 medale, o jeden więcej niż w zeszłym roku.

65031_602219859824604_703906561_n