Odliczanie do „Studniówki”

Start spod kościoła św. Jerzego na górze „Monciaka”, meta w ERGO ARENIE – 3,5 kilometra, obwieszczając światu nadejście wiekopomnej chwili, przebiegną zawodnicy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, uczniowie sopockich szkół, amatorzy biegania i być może sam… Wilson Kipketer. 28 listopada odbędzie się „Studniówka”, czyli symboliczny początek odliczania stu dni do Halowych Mistrzostw Świata Sopot 2014.

Pobiec w towarzystwie byłego mistrza i rekordzisty świata w biegu na 800 m, który do Sopotu przyjedzie już w randze dystyngowanego „Ambasadora IAAF” – bezcenne doświadczenie. A że w biegu udział wezmą nie tylko nasi czołowi lekkoatleci, ale także uczestnicy programu ENERGA ATHLETIC CUP,  będzie okazja „ogrzać” się w cieniu legendarnego duńskiego średniodystansowca kenijskiego pochodzenia.

Start do biegu o 12.30.  Po finiszu w ERGO ARENIE,  godzinę później, na specjalnie przygotowanej bieżni,  dojdzie do rywalizacji najmłodszych, czyli dzieci z sopockich i nie tylko szkół podstawowych, a całość zwieńczy konferencja prasowa z udziałem m.in. prezydenta Sopotu, Jacka Karnowskiego, podczas której organizatorzy HMŚ 2014 opowiedzą o stanie przygotowań do imprezy,  przedstawią jej nowych partnerów,  a także ogłoszą skład Komitetu Honorowego.

Szczegółowy plan „Studniówki” jest dostępny TUTAJ.

IMG_4157