SKLA brylował na studniówce

Prawie 200 zawodników – wychowanków ENERGA ATHLETIC CUP pobiegło w studniówkowym biegu z sopockiego „Monciaka” do ERGO ARENY. Rozpoczęło się finałowe odliczanie do Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce, które w marcu 2014 roku zorganizuje Sopot.

Trasa biegu wiodła sprzed kościoła św. Jerzego przy ul. Bohaterów Monte Cassino do ERGO ARENY i liczyła 3,5 kilometra. Na czele 700-osobowej stawki znaleźli się lekkoatleci SKLA – Anna Rogowska, Karolina Tymińska, Marta Jeschke, Patryk Dobek, Mateusz Didenkow i Michał Lewandowski w asyście byłego mistrza i rekordzisty świata na 800 metrów Wilsona Kipketera oraz prezydenta Sopotu, Jacka Karnowskiego.

Wśród uczestników biegu znaleźli się również wychowankowie programu ENERGA ATHLETIC CUP ze wszyskich, ośmiu ośrodków. Pobiegli także ich opiekunowie.

Na mecie, w gdańsko-sopockiej hali, czekały już dzieci ze wszystkich sopockich szkół i… Miasteczko lekkoatletyczne, zaaranżowane przez Sopocki Klub Lekkoatletyczny. W nim okazja do „posmakowania” konkurencji „królowej sportu”, m.in. skoku wzwyż – do dyspozycji gości ERGO ARENY przygotowany zeskok, przetransportowany ze Stadionu Leśnego.

Doszło też do rywalizacji na zaimprowizowanej 15-metrowej bieżni, gdzie wyniki zawodników z poszczególnych ośrodków i placówek oświatowych sumowano. Zwycięstwo przypadło młodym lekkoatletom z Osiecznej.

Istotnym akcentem sopockiej studniówki było  odsłonięcie Sportowej Alei Dębów, zlokalizowanej w ciągu ścieżki łączącej ERGO ARENĘ z ulicą Bitwy pod Płowcami. Swoje tabliczki na dębach umieścili lekkoatleci, związani z Sopotem i Gdańskiem: Anna Rogowska, Kazimierz Zimny, Jarosława Jóźwiakowska – Zdankiewicz, Kipketer i Ewa Sidło, wdowa po zmarłym 20 lat temu wybitnym oszczepniku.

FOTOBANK_002 (1)