Uwaga, talent! Sezon halowy w ENERGA ATHLETIC CUP rozpoczęty

Weronika Zmarzła – warto zapamiętać to nazwisko. Gdynianka w zawodach ENERGA ATHLETIC CUP zaliczyła debiut jak marzenie, wygrywając rywalizację w dwóch konkurencjach. Najmłodsi lekkoatleci z ośmiu pomorskich ośrodków zmaganiami pod dachem Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zainaugurowali sezon halowy.

Tym razem najciekawsze rzeczy działy się w biegach sprinterskich. Wśród dziewcząt w wieku gimnazjalnym niezmiennie zażartą walkę o triumf toczą Emilia Kusy (Sopot) i Julia Okuń (Gdynia).  Nie inaczej było i tym razem. Obie w biegu na 50 m wpadły na metę niemal równocześnie i – pół żartem, pół serio –  gdyby w hali znajdowała się fotokomórka – to ona rozstrzygałaby o zwycięstwie. Ostatecznie obu zmierzono czas 6,8 sekundy i obie zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Najważniejsze, że obie dystans pokonały najszybciej w swojej przygodzie z „królową sportu”.

W kategorii szkół podstawowych najszybciej, uzyskując wynik 7,0 sekundy finiszowała Weronika Zmarzła. Rezultat wielce obiecujący zważywszy, że dla 12 – letniej gdynianki był to pierwszy start  w zawodach z cyklu ENERGA ATHLETIC CUP!

Weronikę wypatrzyłem podczas zawodów szkolnych w Gdyni i zaprosiłem na trening do Sopotu. Widać, że drzemie w niej potencjał, ale poczekajmy z zachwytami – mówi Paweł Andrzejczak, trener – koordynator programu szkolenia młodzieży.

Zmarzła zanotowała prawdziwe „wejście smoka”. Oprócz występu w sprincie, wzięła również udział w konkursie skoku w dal, gdzie osiągnęła najlepszy rezultat wśród wszystkich zawodniczek, starszych gimnazjalistek nie wyłączając! Wynik 4,28 m dałby jej wygraną, gdyby nie fakt, że startowała poza konkursem. Regulamin ENERGA ATHLETIC CUP pozwala na uczestnictwo tylko w jednej konkurencji, a w przypadku Weroniki był to sprint.

Równie ciekawe rozstrzygnięcia przyniosły sprinty chłopców w kategorii gimnazjów. W czasie 6,0 zwyciężył Mateusz Słowik (Kolbudy) przed gorszym o 0,1 sekundy Sewerynem Bielangiem (Pinczyn). Dla obydwu to najlepsze wyniki w rywalizacji na 50 metrów.

Wartościowe wyniki osiągnęli również miotacze. Pchnięcie 3-kilogramową piłką lekarską w gronie rówieśniczek z gimnazjum wygrała, Karolina Urban (Osieczna – Szlachta) – 11,03 m. Czołowa w kraju wśród młodziczek kulomiotka okazała się zdecydowanie lepsza od wicemistrzyni Polski w rzucie dyskiem, Izabeli Mularczyk (Sopot) – 9,82 m.

Wśród chłopców (piłka ważyła 5 kg) bezkonkurencyjny faworyt, Kordian Pstrong (Karsin) – 12,22 m, ale drugie miejsce z nadspodziewanie dobrym rezultatem zajął Tomasz Szczepański (Kaliska) – 11,17 m. Komplet wyników znajduje się pod tym adresem http://www.energaathleticcup.pl/index.php?dzial=wynik&id=346.

W sumie zawodnicy z ośmiu ośrodków ENERGA ATHLETIC CUP – Karsina, Kaliskiej, Kolbud, Pinczyna, Osiecznej – Szlachty, Lubichowa, Gdyni i Sopotu – rywalizowali w 20 konkurencjach w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych (klasy IV-VI) i gimnazjów (I-III).

Wyniki dzieci z sopockich szkół liczono do klasyfikacji Sopockiej Ligi Lekkoatletycznej.

Następne zawody cyklu – w formule gier i zabaw – odbędą się 18 stycznia w Lubichowie.

 

 

 

 

 

 

DSCF7304