Rogowska i Dobek w „10” Plebiscytu Dziennika Bałtyckiego!

Ania Rogowska, która w 2013 roku została halową wicemistrzynią Europy w skoku o tyczce, zajęła doskonałe drugie miejsce w 61. Plebiscycie Dziennika Bałtyckiego na Sportowca Roku na Pomorzu. Jako jedyny w regionie klub, SKLA może się pochwalić dwoma reprezentantami w czołowej „10”.

Podopieczną Jacka Torlińskiego wyprzedziła ją jedynie siatkarka Atomu Trefla Sopot, Izabela Bełcik. W imieniu trenującej w Spale Rogowskiej medal, pamiątkowy dyplom i czek na 3000 złotych, ufundowany przez marszałka województwa pomorskiego,  odebrał dyrekotr klubu, Jerzy Smolarek.

Do „dziesiątki” najlepszych sportowców Pomorza, głosami czytelników,  wskoczył także nasz „dubeltowy” wicemistrz Europy juniorów (400m, 4x400m), Patryk Dobek, który, podobnie jak Ania szlifuje formę w Spale, w związku czym na uroczystości w TVP Gdańsk nie mógł się pojawić.

–  Nie mieliśmy wielu znaczących sukcesów, ale te najważniejsze wydarzenia jeszcze przed nami – powiedział Dziennikowi Bałtyckiemu marszałek Mieczysław Struk. – Wszystkim zawodnikom z regionu gratuluję poświęcenia i wytrwałości. Poświęcają życie osobiste, aby zdobywać laury, reprezentując Pomorze.

Ani Rogowskiej i Patrykowi Dobkowi gratulujemy wyróżnień i mocno wierzymy, że swoje poprawią w przyszłym roku.

 

Wyniki 61. Plebiscytu Dziennika Bałtyckiego:

1. Izabela Bełcik (siatkówka, Atom Trefl Sopot),

2. Anna Rogowska (lekkoatletyka, SKLA Sopot)

3. Jarosław Godek (wioślarstwo, AZS AWFiS Gdańsk)

4. Patrycja Kulwińska (piłka ręczna, Vistal Gdynia)

5. Deleu (piłka nożna, Lechia Gdańsk)

6. Krystian Pieszczek (żużel, Wybrzeże Gdańsk)

7. Grzegorz Łomacz (siatkówka, Lotos Trefl Gdańsk)

8. Edward Barsegjan (zapasy, Cartusia Kartuzy)

9. Adam Waczyński (koszykówka, Trefl Sopot)

10. Patryk Dobek (lekkoatletyka, SKLA Sopot) 

 

 

 

dyplom_rogowska