Rogowska – 4.76m! Forma pozostałych rośnie

4.76m – najwyżej w tym roku na świecie – Anna Rogowska wygrała podczas mityngu w Gandawie konkurs skoku o tyczce i zapewniła sobie start na najważniejszej imprezie sezonu. Powody do zadowolenia mają też inni zawodnicy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego: wieloboistka Karolina Tymińska i Patryk Dobek, który w Spale w biegu na 400m „wykręcił” bardzo znakomity rezultat. Forma naszych lekkoatletów rośnie, co cieszy tym bardziej, że do Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie pozostał niespełna miesiąc.

Swój występ w Belgii mistrzyni świata z 2009 roku rozpoczęła od wysokości 4.41m, którą pokonała za trzecim razem. Dwie kolejne – 4.51m i 4.61m – przeskoczyła w pierwszej próbie. Podobnie – 4.71m – pułap, który dał jej przepustkę na HMŚ 2014. Na tym Ania nie poprzestała – poprzeczka powędrowała o 5 cm wyżej i udało się w drugiej próbie. Wynik 4,76m jest najlepszym w tym roku na świecie, nikt nie skakał wyżej.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Rosjanka, Andżelika Sidorowa z rezultatem 4.61m.

Pewna startu w ERGO ARENIE nie może być jeszcze Karolina Tymińska. Choć występ na zawodach w Tallinnie przybliżył ją do tego celu. W rywalizacji pięcioboistek nasza zawodniczka z 4530 pkt. uplasowała się na drugiej pozycji i ten wynik daje jej trzecie miejsce na tegorocznych listach IAAF (Międzynarodowej Federacji Lekkiej Atletyki). Jeśli tę lokatę zdoła utrzymać do 17 lutego, zagwarantuje sobie start w HMŚ.

Na fali wznoszącej jest też trzeci nasz kandydat na lekkoatletyczną imprezę roku, Patryk Dobek. Podopieczny Krzysztofa Szałacha, własny rekord życiowy na 400m w hali poprawił w Spale aż o 0,34 sekundy, finiszując z czasem 46,99. Do minimum Polskiego Związku lekkiej Atletyki brakuje Patrykowi już tylko 0,19 sekundy. Okazja do jego wypełnienia nadarzy się podczas Halowych Mistrzostw Polski, które za dwa tygodnie jako próba generalna przed HMŚ, rozegrane zostaną w Sopocie.