Sportsmenka roku druga w Doniecku

Drugie miejsce w konkursie skoku o tyczce podczas mityngu w Doniecku zajęła Anna Rogowska. Nasza zawodniczka skoczyła 4.42m – tyle samo, co zwyciężczyni, Brazylijka Fabiana Murer. W rywalizacji na Ukrainie, mistrzyni świata z 2009 roku, wzięła udział dzień po ogłoszeniu wyników Gali Sopockiego Sportu, w której po raz kolejny przypadł jej tytył sportsmenki roku w Sopocie.

Z wysokością 4.62m podopieczna Jacka Torlińskiego uporała się w trzeciej próbie. Podobnie jak Niemka Silke Spiegelburg – dlatego obie uplasowały się na drugiej pozycji. Wygrała – z identycznym rezulatem, tyle, że uzyskanym w drogiej próbie – Murer. Rogowska atakowała jeszcze 4.72m, ale bez powodzenia.

Dzień wcześniej,  podczas uroczystej gali w Polskiej Filharmonii Kameralnej, Anię  ogłoszono  najlepszą  sportsmenką roku 2013 w Sopocie. W miejskich wyborach zdobyła 34 punkty, wyprzedzając siatkarkę Izabelę Bełcik (27) i deskarkę SKŻ Ergo Hestia, Maję Dziarnowską (23).

To zresztą niejedyny laur dla przedstawciela Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Tytuł Trenera Roku przypadł w udziale Michałowi Modelskiemu – szkoleniowcowi Marty Jeschke, Karoliny Tymińskiej i Michała Lewandowskiego, skoczkini wzwyż Paulina Borys została Młodzieżową Sportsmenką Roku 2013, a na imprezę roku zasłużyła Tyczka na Molo.

Wszytkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 

IMG_4158