Kadra SKLA na 58.HMP

W wyjątkowych pod każdym względem 58. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce wystąpi też czternastoosobowa reprezentacja Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. Co więcej: wystąpi z apetytami na medale i obiecujące wyniki. Tym bardziej, że jak przyznają nasi zawodnicy po pierwszych treningach w ERGO ARENIE, bieżnia jest „szybka”. Impreza w hali na granicy miast odbędzie się w najbliższy weekend (22-23 lutego).

    fot. ERGO ARENA

Rywalizacja najlepszych polskich lekkoatletów będzie zarazem generalnym sprawdzianem organizacyjnym i sportowym przed Halowymi Mistrzostwami Świata, które w ERGO ARENIE rozegrane zostaną dwa tygodnie później.
Rozbieg i zeskok przetestuje nasza największa nadzieja na sukces w światowym czempionacie. Anna Rogowska legitymuje się najlepszym w tym roku wynikiem (4.76m) na listach światowych w skoku o tyczce i niewykluczone, że podczas zmagań w krajowej obsadzie raz jeszcze postara się postraszyć zagraniczne rywalki.

 fot. ERGO ARENA

 W biegu na 60m zobaczymy Martę Jeschke. Do faworytek co prawda należeć będą Weronika Wedler i Anna Kiełbasińska, ale nasza sprinterka też powinna włączyć się do walki o podium. Choć faktem jest, że cały poprzedni sezon podopieczna Michała Modelskiego borykała się z kontuzją ścięgna Achillesa, w związku z czym jej forma pozostaje dużą niewiadomą. Właśnie z powodu przewlekłego urazu, Marta musiała zrezygnować ze startu na dystansie 200m. – Trener zmniejszył mi obciążenia treningowe, skoncentrowałam się na przygotowaniach wyłącznie na 60m, bo ten dystans nie wymaga aż tak mocnego treningu biegowego – mówi Jeschke.

W sprincie wystąpi też wieloboistka Karolina Tymińska. Oprócz tego czwarta siedmioboistka świata z 2011 roku weźmie udział w rywalizacji kulomiotek i skoczkiń w dal. Dorobek sopocianki w tej ostatniej konkurencji – trzy złote medale w HMP – wskazuje, że stać ją na włączenie się do walki o medale.
Emocji powinien dostarczyć także występ Patryka Dobka. Po pierwsze – wychowanek programu ENERGA ATHLETIC CUP wciąż ubiega się o minimum na HMŚ (wynosi 46.80) na 400m, po drugie – sama rywalizacja czterystumetrowców, z uwagi na szerokie grono zawodników z dobrymi rekordami życiowymi, zapowiada się nadzwyczaj ciekawie. Dobek pobiegnie w biegu indywidualnym i w po raz pierwszy rozgrywanej podczas Halowych Mistrzostw Polski, sztafecie SKLA – w obu przypadkach z szansami na podium.
Zwłaszcza, że skład sopockiego klubu wzmocnił niedawno Piotr Wiaderek, mistrz Polski z 2012 roku i olimpijczyk z Londynu.
Jeśli nie zabraknie formy i determinacji, o czołowe lokaty mogą się też pokusić Michał Lewandowski w trójskoku i Marek Kowalski w biegu na 3000m.
   Pełna lista zawodników SKLA podczas 58. HMP

Marta Jeschke 60m

Karolina Tymińska 60m, kula, skok w dal

Anna Rogowska skok o tyczce

Izabela Strzyż 400m

Mateusz Apacki 20m, 40m, 4x400m

Patryk Dobek 400m, 4x400m

Karol Barzowski skok wzwyż

Michał Lewandowski trójskok

Piotr Wiaderek 400m, 4x400m

Piotr Woźniak 200m, 400m, 4x400m

Damian Ruszkiewicz 200m, 400m, 4x400m

Maciej Nastkiewicz 200m, 400m, 4x400m

Krzysztof Piątkowski 400m, 4x400m

Marek Kowalski 3000m
W 58. HMP wystartuje największa w historii liczba zawodników – 309 z 80 klubów. Pierwszy raz od 1990 roku zawody tej rangi odbędą się poza Spałą i pierwszy raz na bieżni,

ergo