Tymińska bez sukcesu

Karolina Tymińska bez powodzenia wystąpiła w pięcioboju podczas Halowych Mistrzostw Świata w Sopocie. Nasza wieloboistka zajęła ostatnie, ósme miejsce.

Tylko w jednej z pięciu konkurencji sopocianka zbliżyła się do rekordu życiowego. W skoku wzwyż go wyrównała, skacząc 1.75m. Niestety, rywalki skakały grubo powyżej 1.80m.

W pozostałych Karolina osiągnęła wyniki dalekie od zamierzonych. Dlatego nie była w stanie włączyć się do walki o podium. W rozpoczynającym rywalizację wieloboistek biegu na 60m ppł zawodniczka SKLA zajęła szóste miejsce z czasem 8.50. Zwyciężczyni, Brianne Theisen – Eaton (Kanada) wykręciła 8.13.

Trudno było oczekiwać odrobienia strat w drugiej konkurencji, czyli właśnie na skoczni, która zawsze stanowiła jej słaby punkt. Mimo, że Tymińska potrafiła wyrównać „życiówkę”, to i tak jej strata się powiększyła. Triumfatorka, Nadine Broersen z Holandii pokonała poprzeczkę, zwieszoną na wysokości 1.93m, bijąc przy okazji halowy rekord kraju w tej konkurencji!

Na rzutni, w konkursie pchnięcia kulą, podopieczna Michała Modelskiego uplasowała się na piątym miejscu z rezultatem 14.36m.  Wydawało się, że niekorzystny bilans startów Karoliny może się odwrócić w dwóch ostatnich, zazwyczaj najlepszych w jej wykonaniu, konkurencjach.

Niestety, wynik 6.07m w skoku w dal  daleko odbiegał od jej najlepszego osiągnięcia w karierze (6.54m).  W rywalizacji na skoczni szósta lokata i wciąż bez zmian w klasyfikacji generalnej – Karolina nie zdołała opuścić ostatniego miejsca.

W kończącym zmagania pięcioboistek biegu na 800m Karolina finiszowała piąta z czasem 2.12.03. W rezultacie w całym wieloboju nie poprawiłą swojej ósmej pozycji.  Jej dorobek to 4557 punktów.

Z tytułu mogła cieszyć się Broersen – 4830 punktów, srebrny medal zdobyła Theisen-Eaton, a brąz zawisł na szyi Ukrainki Aliny Fiodorowej. 

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

1. Nadine Broersen (Holandia)     4830 punktów

2. Brianne Theisen-Eaton (Kanada)  4768

3. Alina Fiodorowa  (Ukraina)          4724

4. Sharon Day-Monroe (USA)                    4718

5. Claudia Rath (Niemcy)                             4681

6. Jana Maksimava (Białoruś)                    4651

7. Hanna Melnyczenko (Ukraina)             4587

8. Karolina Tymińska (Polska)                   4557

 

 

 

 

 

 

tyminska