ENERGA ATHLETIC CUP: Energia z ERGO ARENY w Kaliskach

Wpatrzeni jak w święte obrazki w najlepszych lekkoatletów globu podczas zmagań w ERGO ARENIE, przejmują od nich energię i moc. Tak sobie zapewne wyobrażają organizatorzy ENERGA ATHLETIC CUP rywalizację podczas najbliższych zawodów w gminie Kaliska.

Właśnie z takiej niewielkiej miejscowości na Pomorzu, na „głęboką wodę” wypłynął Patryk Dobek – pierwszy wychowanek programu szkolenia młodzieży.  Zaledwie cztery lata po rozpoczęciu przygody z „królową sportu” znalazł się w polskiej ekipie na igrzyska w Londynie, a w niedawno zakończonych Halowych Mistrzostwach Świata w Sopocie jego młodsi koledzy i koleżanki ściskali za niego kciuki w sztafecie. Może jego śladem pójdzie ktoś, kto objawi swój nieprzeciętny talent w Kaliskach…?  Tego zapewne życzyliby sobie inicjatorzy ENERGA ATHLETIC CUP, czyli główny sponsor i Sopocki Klub Lekkoatletyczny.

Jeśli wciąż pozostają pod wrażeniem występów biało-czerwonych,  hala sportowa Zespołu Szkół Publicznych powinna wrzeć od emocji.

Jeszcze kalendarzowa zima, a więc rywalizacja pod dachem. Po raz trzeci z rzędu w formule gier i zabaw i także po raz trzeci z udziałem dziesięciu pomorskich ośrodków: Osiecznej, Szlachty, Karsina, Kolbud, Bytowa, Lubichowa, Sopotu, Gdyni, Pinczyna i gospodarzy.

Co prawda na walkę na bieżni, rzutni czy skoczni młodzi lekkoatleci muszą jeszcze poczekać, ale pożytki płynące z tego rodzaju zmagań z punktu widzenia szkoleniowców są nieocenione, bo mają charakter ogólnorozwojowy.

I tak zawody rozegrane zostaną w pięciu konkurencjach: slalomie z piłką zakończonym rzutem do kosza, transporcie zawodników, torze przeszkód, przeciąganiu liny i biegu wahadłowym.

Zmagania odbędą się w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych (klas IV-VI) i gimnazjów, ale  punkty będą liczone do jednej klasyfikacji drużynowej.

Rywalizacja w hali ZSP rozpocznie się 15 marca o godzinie 11. Serdecznie zapraszamy do gorącego dopingu!

 

karsin