ENERGA ATHLETIC CUP: Kociewie rządzi!

Kaliska mało gościnna w zawodach z cyklu ENERGA ATHLETIC CUP. Gospodarze zwyciężyli bezapelacyjnie, pozostałym uczestnikom imponując nie tylko formą sportową – na wszystkich, którzy pierwszy raz odwiedzili miejscowość w powiecie starogardzkim, wrażenie wywarła baza sportowa, w tym hala, gdzie rywalizowali zawodnicy.

Ponad 230 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów – mimo, że piękna, okazała hala w Zespole Szkół Publicznych w Kaliskach istnieje od sześciu lat, zawody z udziałem takiej liczby młodych sportowców rozegrano po raz pierwszy. – Dokładnie rok temu debiutowaliśmy w rywalizacji ENERGA ATHLETIC CUP w Karsinie. Bawiliśmy się przednio, ale o zajętym miejscu (VII) nie mogliśmy tego powiedzieć. Oczywiście, nie zraziło to naszego ośrodka, wychodziliśmy  bowiem z założenia, że przede wszystkim liczy się ruch jako sposób na spędzanie wolnego czasu – przyznaje Andrzej Sroka, nauczyciel wychowania fizycznego w tutejszej szkole.

Widać, że zawodnicy z Kalisk potrafią wyciągać wnioski. W obecności między innymi wójta gminy, Sławomira Janickiego i dyrektora Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, Jerzego Smolarka, nie dali szans rówieśnikom z innych miejscowości. Po zmaganiach w formule gier i zabaw w pięciu konkurencjach – slalomie, zakończonym rzutem piłki do kosza, transporcie zawodników przy pomocy materaca, torze przeszkód, przeciąganiu liny i biegu wahadłowym – okazali się zdecydowanie najlepsi, gromadząc 67 punktów. Nic dziwnego, że tak się stało. Tym razem udało się to, co nie udawało się wcześniej. Kaliska zmobilizowała wszystkich sportowców szkoły, włącznie z tymi, którzy na co dzień uprawiają dyscypliny zespołowe.

O przewadze gospodarzy w klasyfikacji drużynowej niech świadczy fakt, że drugi Karsin stracił aż 9 punktów, a trzecia Szlachta – 11,5 punkta. Po raz kolejny zatem okazało się, że w ENERGA ATHLETIC CUP rządzi Kociewie! Ośrodki z tego regionu Pomorza zajęły pierwszy i trzeci stopień podium. Trener koordynator programu szkolenia młodzieży: – Przestronna hala zrobiła na zawodnikach piorunujące wrażenie. Do tego dwa fajne, niedawno powstałe boiska. Aż się prosi, żeby w takich okolicznościach cieszyć się sportem. I chyba w Kaliskach tak właśnie jest.

Następne zawody z cyklu ENERGA ATHLETIC CUP – biegi przełajowe – odbędą się w kwietniu w Osiecznej.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA 

1. Kaliska 76 pkt.

2. Karsin 67 

3. Szlachta 64,5 

4. Osieczna 60 pkt.

5. Pinczyn 49 pkt.

6. Lubichowo 39,5 pkt.

7. Sopot 34,5 pkt.

8. Kolbudy 34 pkt.

9. Gdynia 25,5 pkt.

Kopia kaliska_2