Przełaje w Osiecznej z ENERGA ATHLETIC CUP

ENERGA ATHLETIC CUP w 2014 roku przyspiesza. Dosłownie.  Tym razem kolejne zawody cyklu programu szkolenia młodzieży rozegrane zostaną w formule biegów przełajowych.  Ich gospodarzem będzie Osieczna.

Położona 30 kilometrów od Starogardu Gdańskiego miejscowość wyjątkowo sprzyja uprawianiu sportu, a już lekkiej atletyki w szczególności. Powód? Wójtem gminy jest były chodziarz, wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Stanisław Stosik. Zresztą w ślady ojca poszedł Michał, uczestnik programu ENERGA ATHLETIC CUP.

W takim klimacie wyrastali inni, pochodzący z Osiecznej, wychowankowie programu, aktualny mistrz Polski juniorów w biegu na 800m – Dominik Czaja i jego młodsza  siostra, Zuzanna, która po laury sięga w konkurencji chodu sportowego. Zuza na „własnych śmieciach”  wystąpi w biegu, bo…nie ma wyboru.

W Osiecznej wszyscy uczestnicy programu wystartują w przełajach, które odbędą się w sąsiedztwie Zespołu Szkół Publicznych. Młodsi zawodnicy, uczniowie szkół podstawowych (klasy V-VI) rywalizować będą na dystansach 700m (dziewczęta) i 1200m (chłopcy), a gimnazjaliści z klas I-III odpowiednio na 1200m i 1700m. Każdy z dziesięciu ośrodków ma prawo wystawić maksymalnie 24 biegaczy.

Dzieci ze szkół z Sopotu będą zdobywać punkty do klasyfikacji Sopockiej Ligi Lekkoatletycznej.

Początek zawodów w Osiecznej w sobotę, 5 kwietnia o godz. 11. Zapraszamy do kibicowania!

oseiczna