Cykl ENERGA ATHLETIC CUP przekracza granicę. Zaproszenie na zawody

Wilczęta-Młynary – zawodnicy z tych miejscowości zadebiutują w programie ENERGA ATHLETIC CUP. Program lekkoatletycznego szkolenia młodzieży przekroczył zatem granicę… województwa pomorskiego. Nowy ośrodek położony jest bowiem już na obszarze warmińsko-mazurskiego.  Okazja do inauguracyjnej rywalizacji z rówieśnikami nadarza się już w najbliższą środę, 7maja na sopockim Stadionie Leśnym.

Obecność młodych adeptów „królowej sportu” z miejscowości Wilczęta-Młynary może tylko pozytywnie wpłynąć na motywację pozostałych uczestników zawodów w Sopocie. – Opiekun dzieci z tego ośrodka, Piotr Michałek, sam się z nami skontaktował, uznając, że udział w cyklu ENERGA ATHLETIC CUP stanowi doskonałą sposobność do sportowej aktywizacji jego podopiecznych. A jako, że dla szkoły, w której pracuje, wyjazdy na zawody byłyby dużym wyzwaniem – to udało mu się także przekonać nauczycieli i rodziców z sąsiednich Młynar – opowiada Paweł Andrzejczak, trener-koordynator programu.

W debiutanckim występie w Sopocie, podopieczni Michałka zmierzą się z rówieśnikami z dziewięciu innych ośrodków: Karsina, Lubichowa, Osiecznej-Szlachty, Pinczyna, Sopotu, Gdyni, Kolbud, Kalisk i Bytowa. W nieoficjalnym otwarciu sezonu letniego na bieżni i rzutni przy na sopockim obiekcie dojdzie do rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych (klas IV-VI) i gimnazjów. Rozegranych zostanie 20 konkurencji, wśród nich biegi na 60m, 100m, 300m, 600m, 4x100m, skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą, a także rzut piłeczką palantową („podstawówki”) i rzut oszczepem (gimnazjaliści).

Poza konkursem będzie można się przyjrzeć umiejętnościom silnej w Sopockim Klubie Lekkoatletycznym grupie tyczkarzy.

Początek zawodów ENERGA ATHLETIC CUP  w środę, 7 maja o godzinie 11 na Stadionie Leśnym w Sopocie przy ulicy Wybickiego 48.

Zapraszamy do gorącego dopingu!

DSCF7677