Stadion Leśny dla sopocian – startuje AKTYWNY SOPOT

Sopot nie bez kozery posiada najpiękniej położony stadion lekkoatletyczny w Polsce. Jego  dobrodziejstw zażywają przede wszystkim zawodowcy Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego. W mniejszym zaś stopniu sami sopocianie. Być może te proporcje wkrótce się zmienią, bo SKLA inicjuje nowy program. „Aktywny Sopot” będzie odpowiedzią na najbardziej naturalną potrzebę. Potrzebę ruchu. Cały cykl zainauguruje Piknik Rodzinny MISTRZOWSKI SOPOT 2014, który na Stadionie Leśnym odbędzie się w niedzielę, 18 maja.

Piknik na obiekcie, zlokalizowanym w niecce Doliny Owczej między Zajęczym Wzgórzem a Wzgórzem Królowej Marysieńki, rozpocznie się o 11. Wśród atrakcji przewidziano m.in. fitness, crossfit, nordic walking – słowem: dla każdego coś interesującego – według ambicji, wytrzymałości, umiejętności. Dla dzieci z kolei przejażdżki na kucykach, rozmaite gry i zabawy, a nade wszystko możliwość potrenowania z mistrzami. A wszystko przy dźwiękach muzyki.

Program AKTYWNY SOPOT organizatorzy pikniku – SKLA, rozpoczną około godziny 14, zapraszając wszystkich sopocian do udziału w zajęciach rekreacyjnych. – Chcemy, by mieszkańcy Sopotu na nowo odkryli uroki Stadionu Leśnego, ulokowanego w malowniczej scenerii Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W takich warunkach nogi same rwą się do aktywności fizycznej. Obiekt powinien tętnić życiem, nie tylko klubowym – mówi Jerzy Smolarek, dyrektor SKLA i zarazem gospodarz stadionu.

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych czy tych, związanych z umiejętnościami. Spróbować sił na bieżni czy z wykorzystaniem, udostępnionego przez klub sprzętu będzie mógł każdy bez wyjątku. O czym świadczy choćby spektrum zajęć, które będą się odbywały na świeżym powietrzu: bieganie, taniec, joga i fitness.

Zajęcia, prowadzone przez trenerów SKLA, będą przebiegały zgodnie z metodyką treningu: rozpoczną się od rozgrzewki, przygotowującej organizm do wysiłku fizycznego o wysokim natężeniu poprzez rozciągnięcie podstawowych partii mięśni; zajęcia główne obejmą chód, marszobiegi, biegi o charakterze ciągłym, przerywanym interwałowym dostosowane do stopnia zaawansowania poszczególnych uczestników; każdorazowo treningi będą kończyły ćwiczenia rozciągające i uspokajające pobudzony organizm. W tego typu aktywności będzie można brać udział co środę o godzinie 19.

Z kolei co miesiąc uczestnicy zajęć otrzymają szansę sprawdzenia, jakie postępy robią, w zawodach kontrolnych z pomiarem czasu na różnych dystansach, od sprinterskiego poczynając. Dla najbardziej wytrzymałych przewidziano rozgrywanie testu Coopera.

Program AKTYWNY SOPOT wspiera Miasto Sopot, a współfinansują Grupa Lotos, Energa, Hydrobudowa Gdańsk i Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

plakat