Urban z kwalifikacją na Baku. SKLA najlepszy w Lidze Młodzików

Miotacze SKLA, Karolina Urban i Rafał Rendaszka, wyróżnili się podczas Mityngu Kwalifikacyjnego Juniorek i Juniorów w Słupsku. W rozegranych wcześniej w Gdańsku zawodach I Rzutu Okręgowej Ligi Młodzików z kolei nasi zawodnicy w stawce 19 zespołów okazali się najlepsi w klasyfikacji drużynowej. Wszyscy to wychowankowie programu ENERGA ATHLETIC CUP.

Najwięcej radości sobie i trenerce Aleksandrze Walczak, a splendoru klubowi, podczas rywalizacji w Słupsku przysporzyła Karolina Urban. Nasza miotaczka zwyciężyła zarówno w konkursie pchnięcia kulą (3 kg) wśród juniorek młodszych, jak i rzutu dyskiem  – w obu przypadkach poprawiła swoje rekordy życiowe, odpowiednio: 14.97m i 36.41m. Wynik uzyskany w „kuli’ dał jej minimum na Kwalifikacje Europy na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Chinach! Po Paulinie Borys jest drugą zawodniczką naszego klubu, która dokonała tego wyczynu.

Karolinie niewiele ustępował Rafał Rendaszka, startujący w tych samych konkurencjach. Rzut dyskiem rezultatem 45.66m nasz zawodnik wygrał, a w pchnięciu kulą był trzeci, ale z nową „życiówką” – 12.30m. Triumfował Krzysztof Jasiński (KL Gdynia) – 15.63m.

Spośród naszych lekkoatletów w konkurencjach technicznych błysnęli także skoczkowie. Skok o tyczce wygrał Marek Bleja, który jako jedyny osiągnął wysokość 4.00m, a w konkursie skoku wzwyż trzecie miejsce z wynikiem 1.80m zajął Michał Joskowski. Drugi był inny zawodnik SKLA, Karol Barzowski (1.95m), ale wystąpił on poza konkursem.

Warto odnotować też drugą lokatę Jakuba Bojarskiego w biegu na 800m z czasem 1.58.00 – najlepszym w tym sezonie, a także zwycięstwo Emilii Kusy w jednym z trzech biegów na dystansie 200m.

Wcześniej, młodzicy SKLA, zawodnicy najbardziej wyróżniający się w programie ENERGA ATHLETIC CUP, wygrali pierwsze w tym roku zawody Okręgowej Ligi Młodzików, które odbyły się w Gdańsku.

Na szczególne uznanie zasługuje wynik Anny Zajączkowskiej w skoku wzwyż. Nie dość, że skacząc 1.67m aż o 6cm poprawiła swoje najlepsze do tej pory osiągnięcie, to przy okazji dołożyła najwięcej – 170 – punktów – do klasyfikacji zespołowej.  W rywalizacji uczestniczyło 19 ekip z województwa pomorskiego.

KLASYFIKACJA I RZUTU LIGI MŁODZIKÓW

1. SKLA Sopot             2025 punktów

2. Sambor Tczew       1774

3. Talex Borzytuchom  1759

….

7. SKLA Sopot II     1577

 

DSCF7800