Dobek z minimum na seniorskie Mistrzostwa Europy! Znakomity wynik na płotkach

49,76 na 400m ppł – tak szybko podczas mityngu w Rydze pobiegł… 20-letni Patryk Dobek. Nasz zawodnik, wychowanek ENERGA ATHLETIC CUP „wykręcił” szósty wynik w historii polskiej lekkiej atletyki, zapewniając sobie kwalifikację na seniorskie Mistrzostwa Europy w Zurychu. Co więcej – dokonał tego w zaledwie trzecim swoim oficjalnym starcie w tej konkurencji.

Dobek zwyciężył w biegu na 400m ppł, o dwie sekundy wyprzedzając drugiego na mecie Łotysza Janisa Baltusa. Czas 49.76, jaki zmierzono podopiecznemu Krzysztofa Szałacha to szósty rezultat w historii polskiej lekkiej atletyki. Szybciej od zawodnika SKLA biegali tylko Marek Plawgo, Paweł Januszewski, Ryszard Szparak, Jerzy Hewelt i Piotr Kotlarski.

Początkowo nie byłem przekonany, że mogę tu zrobić dobry wynik. Temperatura 9 stopni, wiatr i deszcz, Jednak w trakcie biegu nie myślałem o pogodzie i skupiłem się rytmie i technice – mówi Patryk Dobek.

Niesamowite, ale dla Dobka występ na płotkach był dopiero trzecim oficjalnym! W każdym poprawiał znacząco swoje rekordy życiowe. Ostatni złamał o prawie sekundę – przypomnijmy, że wynosił on 50.67.

Patryk zapewnił sobie kwalifikację na Mistrzostwa Europy seniorów w Zurychu

 

dobek_finisz