Zaproszenie na Festiwal Sztafet ENERGA ATHLETIC CUP w Sopocie

Już w najbliższy czwartek 5 czerwca na Stadionie Leśnym w Sopocie odbędzie się festiwal
sztafet w ramach programu ENERGA Athletic Cup. W rywalizacji wezmą udział zarówno zawodnicy objęci programem lekkoatletycznym Grupy ENERGA, jak i  dzieci z sopockich szkół.  Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 11.

W zmaganiach sztafetowych wezmą udział dzieci zarówno ze szkół podstawowych, jak i z gimnazjów.
Dziewczęta i chłopcy z różnych grup wiekowych będą musiały zmierzyć się z różnymi odległościami do pokonania podczas sztafetowej rywalizacji.  Dzieci ze szkół podstawowych będą startować na dystansach 100m, 200m, 300m i 400m . Z kolei młodzież gimnazjalna będzie ścigać się na  200m, 400m, 600m i 800m.

Zazwyczaj podczas zawodów trybuny Stadionu Leśnego aż buzują od emocji będących udziałem młodych widzów, którzy wspierają występujące na bieżni koleżanki i kolegów – mówi Jerzy Smolarek, dyrektor Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, organizującego imprezę.

Organizacja wspólnych zawodów dla szkół sopockich i osób objętych programem ENERGA Athletic Cup stanowi stały element współpracy między sponsorem programu, a trójmiejskimi ośrodkami lekkoatletycznymi.
Celem wspólnej rywalizacji jest promocja zdrowej rywalizacji oraz nauka współpracy w sporcie, tak ważnej podczas takiej dyscypliny, jaką jest lekkoatletyka. 

Obecnie do sztafety przygotowuje się aż dziewięć ośrodków objętych programem dla młodzieży ENERGA
Athletic Cup. Podczas czwartkowych zawodów zobaczymy zawodników z klubów z Karsina, Lubichowa, Osiecznej, Szlachty, Kolbudy, Kaliska, Pinczyna, Gdyni i Sopotu.

Sopocki Klub Lekkoatletyczny wraz z Grupą ENERGA nie ustają także w wysiłkach, by do uprawiania „królowej sportu” zachęcić jak większą grupę dzieci z sopockich szkół. Dlatego równolegle obok rywalizacji w ramach programu ENERGA Athletic Cup odbędzie się także Festiwal Sztafet Szkół Sopockich, do których zostały zaproszone dzieci z placówek z całego regionu.

Początek zawodów w czwartek, 5 czerwca o godzinie 11 na Stadionie Leśnym. 

 

sztafet