Tymińska z minimum na Mistrzostwa Europy

Karolina Tymińska z wynikiem 6266 punktów zajęła trzecie miejsce w siedmiobojowej rywalizacji podczas mityngu w Ratingen, zaliczanym do challenge’u IAAF w wielobojach. Tym samym zawodniczka SKLA Sopot wypełniła minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Zurychu.

Najlepiej Tymińska, która od zakończenia  Halowych Mistrzostw Świata współpracuje z nowym szkoleniowcem, Rafałem Hasem, poradziła sobie w konkursie pchnięcia kulą. Jej próba na 14,81m, dająca zwycięstwo w tej konkurencji, była zaledwie o centymetr gorsza od jej rekordu życiowego, ustanowionego przed sześcioma laty.

Czwarta wieloboistka świata z 2011 roku rywalizację rozpoczęła od 13.70 na 100m ppł – ten czas dał jej czwartą lokatę w stawce siedmioboistek. W kolejnych konkurencjach Karolina osiągała następujące rezultaty: 1.72m w skoku wzwyż, 24.26 w biegu na 200m, 6.10m skoczyła w dal,  niewiele słabiej od swojej „życiówki” rzuciła oszczepem – 41.72m, i wreszcie wygrała zamykający siedmiobojowe zmagania bieg na 800m z przyzwoitym czasem – 2.08.81.

Tymińska zgromadziła 6266 punktów, zajmując trzecią lokatę. Zwyciężyła wicemistrzyni olimpijska, Niemka Lilia Schwarzkopf – 6426 punktów, przed swoją rodaczką Claudią Rath – 6314.

Dzięki występowi w Ratingen sopocianka może być pewna występu podczas Mistrzostw Europy w Zurychu. Najpoważniejszy sprawdzian czeka ją jednak już  5 i 6 lipca.  W tych dniach w Toruniu rozegrany zostanie Puchar Europy w wielobojach, gdzie Karolina będzie bronić tytułu sprzed roku z Tallinna.

 

 

IMG_2246