Złota Borys. Pobiła rywalki starsze o trzy lata!

Na Paulinę Borys można stawiać w ciemno. Nasza skoczkini wzwyż zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów, pokonując rywalki starsze o trzy lata! Trofeum Pauliny było jedynym, wywalczonym przez zawodników SKLA. Choć powody do satysfakcji może mieć również Łukasz Smolnicki.

16-latka, po raz pierwszy na krajowym „podwórku” w imprezie mistrzowskiej rangi walcząca w gronie juniorek, zwyciężyła rezultatem 1.78m – o cztery centymetry słabszym od jej ustanowionego przed tygodniem rekordu życiowego. Trzykrotnie atakowała poprzeczkę, zawieszoną na wysokości 1.83m. Bez powodzenia.

Mimo to wygrana wychowanki programu szkolenia ENERGA ATHLETIC CUP jest tym bardziej warta podkreślenia, że w Toruniu w pokonanym polu zostawiła konkurentki starsze od niej o trzy lata. Z takimi  przyjdzie jej się zmagać także za niespełna miesiąc, podczas Mistrzostw Świata Juniorów w amerykańskim Eugene.

Prawdopodobnie dobrym występem w krajowym czempionacie start w stanie Oregon zagwarantował sobie w reprezentacyjnej  sztafecie 4x400m Łukasz Smolnicki – czwarty na mecie w biegu indywidualnym. Podopieczny Rafała Hasa finiszował z czasem 48.45.

Odnotujmy jeszcze rekord życiowy – 11.35m – Izabeli Duczmal w konkursie trójskoku, który pozwolił jej zająć siódme miejsce. Wszyscy zawodnicy SKLA Sopot swoją przygodę z „królową sportu” rozpoczynali od udziału w programie ENERGA ATHLETIC CUP.