Złoto Jakimowicz i srebro Jeschke. Znakomite otwarcie sopocianek!

Złoto Urszuli Jakimowicz w rzucie oszczepem oraz srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski Marty Jeschke w sprincie – znakomicie otworzyli Mistrzostwa Polski Seniorów w Szczecinie lekkoatleci SKLA. Do finału biegu na 400m ppł bez najmniejszego kłopotu awansował Patryk Dobek.

Zwycięski rzut na odległość 55.77m Ula oddała w swojej piątej próbie. Dzięki temu wyprzedziła prowadzącą do tej pory doświadczoną Barbarę Madejczyk (LKS Jantar Ustka). Rezultat naszej oszczepniczki jest tylko o 11 centymetrów gorszy od jej „życiówki”.

Co ciekawe, Marta w eliminacjach biegu na 100m pobiegła najszybciej ze wszystkich startujących zawodniczek, osiągając najlepszy w tym sezonie czas – 11.46. To o 0,04 sekundy lepiej niż na początku lipca w Gdańsku.  W ścisłym finale sopocianka musiała jednak uznać wyższość Anny Kiełbasińskiej (AZS AWF Warszawa), która zwyciężając z czasem 11.50 o 0.01 poprawiła własny rekord życiowy. Nasza sprinterka finiszowała z wynikiem 11.65.

Pierwszego dnia szczecińskiej publiczności zaprezentowali się również nasi płotkarze. Zgodnie z przewidywaniami, legitymujący się czwartym w tym roku w Europie na dystansie 400m ppł rezultatem Dobek wygrał swoja serię eliminacyjną – 52.03 – i wystąpi w środowym finale. Ta sztuka nie powiodła się natomiast Michałowi Galikowskiemu – 17-letni wychowanek ENERGA Athletic Cup zapłacił „frycowe”, podczas debiutu w seniorskiej rywlizacji przewracając się na ostatnim płotku.

W środę ciąg dalszy lekkoatletycznych emocji w Szczecinie.

fot. PZLA

ula_jakimowicz