Formalność Rogowskiej. Troje sopocian na Zurych

4.30m – taki rezultat wystarczył Annie Rogowskiej do czwartego w karierze tytułu mistrzyni kraju na otwartym stadionie. Tym samym powiększyla dorobek SKLA podczas 90. Mistrzostw Polski Seniorów, zakończonych w Szczecinie, do czterech złotych medali. W reprezentacji biało-czerwonych na Mistrzostwa Europy w Zurychu znalazło się troje sopocian. Oprócz naszej tyczkarki – także Karolina Tymińska (siedmiobój)  i Patryk Dobek (4m ppł, 4x400m).

Rogowska do konkursu skoku o tyczce przystąpiła dopiero, gdy pozostałe zawodniczki zakończyły swój udział w nim. Zaczęła właśnie od wysokości 4.30m, którą pokonała w pierwszej próbie. Trzy podejścia na 4.50m spaliły jednak na panewce.

Po Dobku, Urszuli Jakimowicz i szatafecie pań 4x100m złoto podopiecznej Jacka Torlińskiego jest czwartym krążkiem tego koloru podczas krajowego czempionatu. Po srebro na 100m pobiegła Marta Jeschke, którą ze startu na 200m, gdzie należała do faworytek, wykluczył uraz ścięgna Achillesa. Dla Marty oznacza to zakończenie sezonu 2014 i rychły zabieg, dla Tymińskiej, Rogowskiej i Dobka – zaczęło się odliczanie do występu w najważniejszej imprezie – Mistrzostwach Europy w Zurychu w dniach 12-17 sierpnia.

Sopocka „trójka” to jedyni reprezentanci Trójmiasta z polskiej kadrze lekkoatletów.

 fot. Marek Biczyk (PZLA)

tyczka_szczecin